با ما همراه باشید

عمرانی

کتابخانه عمومی مشارکتی «معلم فداکار محمودرضا واعظی نسب» در انداده شهرستان جوین تکمیل و تجهیز شد

منتشر شده

در

photo 2022 01 01 10 42 42 - کتابخانه عمومی مشارکتی «معلم فداکار محمودرضا واعظی نسب» در انداده شهرستان جوین تکمیل و تجهیز شد

کتابخانه عمومی مشارکتی «معلم فداکار محمودرضا واعظی نسب» به همت گروه جهادی شهدا در روستای انداده شهرستان جوین مزین به نام «حاج قاسم سلیمانی» تکمیل و تجهیز شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، کتابخانه عمومی مشارکتی «معلم فداکار محمودرضا واعظی نسب» با حضور بهروز محبی فر، نماینده مردم جغتای، جوین و سبزوار در مجلس شورای اسلامی؛ نسرین تیموریان، مسئول مروجان کتاب روستایی و عشایری کشور؛ حسین جمشیدی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان جوین، حجت الاسلام و المسلمین حسین بوژمهرانی، امام جمعه شهرستان جوین؛ محسن اسماعیلی، مسئول گروه جهادی شهدا؛ علیرضا حبیبی، مدیر رادیو فرهنگ و حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و به همت گروه جهادی شهدا و شورای اسلامی روستای انداده شهرستان جوین تکمیل و تجهیز شد.

 

در ابتدا حسین جمشیدی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان جوین؛ حجت الاسلام و المسلمین حسین بوژمهرانی، امام جمعه شهرستان جوین و علیرضا حبیبی، مدیر رادیو فرهنگ تهران به ایراد سخنرانی پرداختند.

 

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن تشکر از امام جمعه و فرماندار شهرستان جوین و همچنین عصمت غلامی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در راستای تکمیل و تجهیز کتابخانه روستای انداده شهرستان جوین، گفت: در نظر داشته باشید که افتتاح یک کتابخانه به معنای افتتاح یک مرکز امید، نشاط و دانش افزایی در جامعه است. باعث مسرت است که امروز بواسطه تلاشهای گروه جهادی شهدا یک کتابخانه مزین به نام سردار فاطمی و سردار کتاب و کتابخوانی «حاج قاسم سلیمانی» افتتاح می شود. امید است که این کتابخانه مکانی برای پرورش حاج قاسمها و پرورش یافتگان مکتب حاج قاسم به عنوان مدیران آینده ساز این مرز و بوم شود.

 

 

 

یادآور می شود، بالغ بر 8000 نسخه کتاب در موضوعات مختلف به همت گروه جهادی شهدا و همکاری رادیو فرهنگ به کتابخانه اهدا شد. همچنین اهدای 10عدد قفسه کتاب و خرید و نصب انشعابات کتابخانه، گازکشی، ایجاد حفاظ پنجره و نرده های راه پله نیز توسط شورای اسلامی روستای انداده جوین صورت گرفت.

گفتنی است، کتابخانه عمومی مشارکتی «معلم فداکار محمود واعظی نسب» در سال 1389 با 140مترمربع زیربنا در دو طبقه و بخشهای مخزن کتاب، بخش منابع کمک درسی، زندگی نامه شهدا، بخش ویژه دوران دفاع مقدس، سالن مطالعه و منابع کودک به همت مردم خیر و فرهنگ دوست روستای انداده شهرستان جوین احداث و آغاز به کار کرده است.

شایان ذکر است، مراسم نکوداشت «عطاملک جوینی» از مفاخر بزرگ فرهنگی دیار جوین به همت رادیو فرهنگ در روستای انداده زادگاه «معین الدین جوینی» نویسنده کتاب نگارستان نیز برگزار شد.

 

منبع: روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

 

اقتصادی

استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

منتشر شده

در

photo 2022 01 16 13 26 17 - استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

استاندار خراسان رضوی و هیات همراه صبح امروز از شهرک صنعتی چناران بزرگترین شهرک صنعتی شمال شرق کشور بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران یعقوبعلی نظری با اشاره به اینکه کمک به حفظ واحدهای تولیدی فعال، می تواند نقش بسزایی در ثبات بازار و رفع نیازهای عمومی داشته باشد و ضرورت دارد تا ظرفیت واحدهای تولیدی بررسی تا با رفع موانع، با تمام ظرفیت به تولید ادامه دهند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: جلب مشارکت های بخش خصوصی در تامین انرژی های مورد نیاز واحدهای تولیدی، علاوه بر کاهش وابستگی به دولت، ثبات تولید را به همراه دارد و بزودی زیرساخت های اجرای طرح در شهرک های صنعتی استان فراهم خواهد شد.

یعقوبعلی نظری  گفت : جلسات تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مدیران دستگاه های مرتبط در شهرک های صنعتی برگزار تا مشکلات عمومی شهرک ها و واحدهای صنعتی بررسی و نسبت به رفع موانع اقدام شود.

عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی در اولویت است

علی بهرامی‌زاده مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در ادامه خاطر نشان کرد : عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی که قادر به فعالیت با ظرفیت کامل خود نیستند، حفظ واحدهای فعال موجود و جلوگیری از بروز مشکلات از دیگر با اولویت برنامه‌های این مجموعه ها می باشد .

وی گفت : که شهرک صنعتی چناران با ۱۱۶۷ هکتار زمین و ۲۷۱ واحد صنعتی فعال زمینه اشتغال ۷۵۰۰ نفر را فراهم و مقرر شد تا مشکلات ۳۷ واحد تولیدی غیر فعال بررسی و در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نسبت به حل آن تصمیم گیری شود.

 

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

منتشر شده

در

photo 2022 01 17 15 42 03 - پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

مدیر کل پست استان خراسان رضوی گفت: این اداره‌ کل آمادگی همکاری در دومین نمایشگاه مجازی کتاب را دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید احمد موسوی از همکاری پست خراسان رضوی در دومین نمایشگاه مجازی کتاب خبر داد و اظهار کرد: پست سال گذشته در رویداد فرهنگی نمایشگاه مجازی کتاب نقش مهمی بر عهده داشت و امسال نیز با جدیت تمام در طول این رویداد حضور کامل دارد.

وی اضافه کرد: سال گذشته نیز اداره‌ کل پست استان در ایام برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب حدود ۵۲ هزار ۴۴۶ مرسوله که محتوای آن کتاب بود را در سراسر استان توزیع کرد.

مدیر کل پست خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در اولین نمایشگاه مجازی کتاب ۱۸ هزار و ۴۸۴ مرسوله حاوی کتاب از سوی ناشران توسط پست استان دریافت و به مقاصد مختلف در سطح کشور ارسال شد.

موسوی تصریح کرد: دومین نمایشگاه مجازی کتاب در سراسر کشور از سه لغایت ۱۰ بهمن ماه امسال برگزار می شود.

 

وی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از مزایای این رویداد دانست و گفت: کارکنان پست بدون وقفه در سراسر استان آمادگی لازم جهت توزیع کتب و ارسال سفارشات را انجام می دهند.

 

 

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

عمرانی

طوفان و سیل 74 میلیارد ریال خسارت به تاسیسات آب سه شهرستان خراسان رضوی وارد کرد

منتشر شده

در

photo 2022 01 17 14 30 04 - طوفان و سیل 74 میلیارد ریال خسارت به تاسیسات آب سه شهرستان خراسان رضوی وارد کرد

بارش شدید باران و وقوع طوفان 74 میلیارد ریال خسارت به تاسیسات آبرسانی شهرستان های صالح آباد ، تایباد و باخرز در خراسان رضوی وارد کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،رضا یاقوتی نیا،مدیر دفترمدیریت بحران و پدافند غیرعامل آبفا استان خراسان رضوی بیشترین خسارت با 68میلیارد ریال را مربوط به شهرستان مرزی صالح آباد اعلام کرد و گفت: وقوع طوفان ابندا موجب قطع جریان برق و خروج چاه شماره دو در شهرمرزی صالح آباد از مدار تولید به دلیل سوحتن پمپ به مدت 5 ساعت شد که با تلاش همکاران ، این منبع به شبکه تامین برگشت منتها با شروع بارش و وقوع سیل ، آب شرب شهر جنت آباد و 27 روستا با دو هزار و 743خانوار قطع شد.

یاقوتی نیا افزود: مدیر عامل و مدیر دفتر حراست آبفا خراسان رضوی در پی اطلاع حادثه در منطقه حضور یافتند و ضمن شرکت در جلسه ستاد بحران شهرستان به ریاست مدیرکل مدیریت بحران استانداری ، از نزدیک رفع مشکل تامین آب شهروندان و روستائیان را مدیریت کردند.

به گفته وی در جریان حوادث شهرستان صالح آباد دو رشته قنات ، یک دهنه چشمه ، 10 هزار متر خط انتقال ، 150متر دیوار ساحلی و یک حلقه چاه دستی تخریب و یک دستگاه پمپ سوخت که برای رفع مشکل کم آبی مناطق آسیب دیده ، علاوه برارسال الکتروپمپ و تجهیزات ، نسبت به اعزام تیم های واکنش سریع به منطقه و گروه های تخصصی از تربت جام ، نیشابور و خواف و توزیع آب با یک دستگاه تانکر اقدام شد.

یاقوتی نیا خاطر نشان کرد: سیل به بخشی از تاسیسات شهرستان های باخرز و تایباد هم شش میلیارد ریال خسارت زد.

 

ادامه مطلب

برترین ها