با ما همراه باشید

عمرانی

کتابخانه عمومی مشارکتی «معلم فداکار محمودرضا واعظی نسب» در انداده شهرستان جوین تکمیل و تجهیز شد

منتشر شده

در

photo 2022 01 01 10 42 42 - کتابخانه عمومی مشارکتی «معلم فداکار محمودرضا واعظی نسب» در انداده شهرستان جوین تکمیل و تجهیز شد

کتابخانه عمومی مشارکتی «معلم فداکار محمودرضا واعظی نسب» به همت گروه جهادی شهدا در روستای انداده شهرستان جوین مزین به نام «حاج قاسم سلیمانی» تکمیل و تجهیز شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، کتابخانه عمومی مشارکتی «معلم فداکار محمودرضا واعظی نسب» با حضور بهروز محبی فر، نماینده مردم جغتای، جوین و سبزوار در مجلس شورای اسلامی؛ نسرین تیموریان، مسئول مروجان کتاب روستایی و عشایری کشور؛ حسین جمشیدی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان جوین، حجت الاسلام و المسلمین حسین بوژمهرانی، امام جمعه شهرستان جوین؛ محسن اسماعیلی، مسئول گروه جهادی شهدا؛ علیرضا حبیبی، مدیر رادیو فرهنگ و حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و به همت گروه جهادی شهدا و شورای اسلامی روستای انداده شهرستان جوین تکمیل و تجهیز شد.

 

در ابتدا حسین جمشیدی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان جوین؛ حجت الاسلام و المسلمین حسین بوژمهرانی، امام جمعه شهرستان جوین و علیرضا حبیبی، مدیر رادیو فرهنگ تهران به ایراد سخنرانی پرداختند.

 

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن تشکر از امام جمعه و فرماندار شهرستان جوین و همچنین عصمت غلامی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در راستای تکمیل و تجهیز کتابخانه روستای انداده شهرستان جوین، گفت: در نظر داشته باشید که افتتاح یک کتابخانه به معنای افتتاح یک مرکز امید، نشاط و دانش افزایی در جامعه است. باعث مسرت است که امروز بواسطه تلاشهای گروه جهادی شهدا یک کتابخانه مزین به نام سردار فاطمی و سردار کتاب و کتابخوانی «حاج قاسم سلیمانی» افتتاح می شود. امید است که این کتابخانه مکانی برای پرورش حاج قاسمها و پرورش یافتگان مکتب حاج قاسم به عنوان مدیران آینده ساز این مرز و بوم شود.

 

 

 

یادآور می شود، بالغ بر 8000 نسخه کتاب در موضوعات مختلف به همت گروه جهادی شهدا و همکاری رادیو فرهنگ به کتابخانه اهدا شد. همچنین اهدای 10عدد قفسه کتاب و خرید و نصب انشعابات کتابخانه، گازکشی، ایجاد حفاظ پنجره و نرده های راه پله نیز توسط شورای اسلامی روستای انداده جوین صورت گرفت.

گفتنی است، کتابخانه عمومی مشارکتی «معلم فداکار محمود واعظی نسب» در سال 1389 با 140مترمربع زیربنا در دو طبقه و بخشهای مخزن کتاب، بخش منابع کمک درسی، زندگی نامه شهدا، بخش ویژه دوران دفاع مقدس، سالن مطالعه و منابع کودک به همت مردم خیر و فرهنگ دوست روستای انداده شهرستان جوین احداث و آغاز به کار کرده است.

شایان ذکر است، مراسم نکوداشت «عطاملک جوینی» از مفاخر بزرگ فرهنگی دیار جوین به همت رادیو فرهنگ در روستای انداده زادگاه «معین الدین جوینی» نویسنده کتاب نگارستان نیز برگزار شد.

 

منبع: روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

 

عمرانی

تخریب 3 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی گناباد

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 40 43 - تخریب 3 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی گناباد

3 مورد ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی بخش مرکزی شهرستان  گناباد با دستور دادستان عمومی و انقلاب و هماهنگی دست‌اندرکاران تخریب شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،رمضانعلی قاسمی،مدیر جهاد کشاورزی گنابادگفت: در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، 3 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی زراعی و باغی واقع در بخش مرکزی شهرستان گناباد با حضور نماینده دادستان، نیروی انتظامی و مدیریت جهادکشاورزی قلع و قمع شد.

قاسمی حفظ و صیانت از اراضی ارزشمند کشاورزی را جزو اولویت‌های اصلی جهاد کشاورزی دانست و تصریح کرد: با هر اقدامی در جهت تخریب و تغییر کاربری این اراضی به طور جدی برخورد قانونی می شود.

وی با قدردانی از دادستان، فرماندار، شهرداری و نیروی انتظامی که در این امر مساعدت و همکاری لازم را داشتند از مردم خواست تغییر کاربری‌های غیر مجاز را به سامانه ۱۳۱ گزارش دهند.

قاسمی حفظ کاربری اراضی کشاورزی را یکی از مهمترین دغدغه‌های جهاد کشاورزی دانست و افزود: با اجرای این امر اهداف متعددی مد نظراست که از آن جمله می‌توان به حفظ اراضی، جلوگیری از کاهش تولید و رونق بخشی به تولیدات کشاورزی اشاره کرد.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان گناباد با اشاره به آزاد سازی 7/. هکتار از اراضی کشاورزی خاطرنشان کرد: در راستای صیانت از اراضی باغی و زراعی نیازمند کمک و همراهی مردم هستیم تا بتوانیم به رسالت خود جامه عمل بپوشانیم.

رمضانعلی قاسمی ادامه داد:غالب ساخت و سازها توسط افراد فرصت طلب در زمان تعطیلات اداری و با سرعت انجام می‌شود و ما چاره ای جز دو مرحله اخطار و اجرای برنامه تخریب را نداریم.

وی افزود: افرادی که اقدام به تغییر کاربری غیر مجاز کرده‌اند نباید انتظار مساعدت از مسئولین شهرستان داشته و باید در برابر قانون تمکین کنند و از مراجعه به مسئولین شهرستان و درخواست سفارش غیر قانونی خودداری فرمایند.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی گناباد

ادامه مطلب

عمرانی

گلخانه دار گلبهاری اقدام به کشت ۴ رقم خیار به صورت مقایسه ای کرد

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 39 33 - گلخانه دار گلبهاری اقدام به کشت ۴ رقم خیار به صورت مقایسه ای کرد

 

سرپرست جهادکشاورزی شهرستان گلبهار از کشت ۴ رقم خیار به صورت مقایسه ای در گلخانه ای در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدرضا روستانژاد، سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان گلبهار گفت: 3000 مترمربع خیار در گلخانه ای در روستای کمال اباد شهرستان با 4 رقم مختلف و به صورت مقایسه ای کشت شده است.

روستا نژاد ارقام کشت شده را رخسار، آلفرد، یلدا، ساینا s500 دانست که به صورت کشت مستقیم بذر در بستر کشت هیدورپونیک انجام شده است.

 

وی افزود: به بیان تولید کننده این گلخانه دار روزانه حدود 2 تن برداشت محصول دارد.

او اعلام کرد: هر ساله در گلخانه های شهرستان انواع صیفی جات نظیر خیار، فلفل و گوجه ، گل های شاخه بریده، گل های آپارتمانی گوشتی و مینی تیوبر کشت می شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی شهرستان گلبهار

ادامه مطلب

عمرانی

گزارش آخرین وضعیت عمرانی و پیشرفت فیزیکی فازهای مختلف پروژه قطار برقی مشهد گلبهارچناران

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 41 32 - گزارش آخرین وضعیت عمرانی و پیشرفت فیزیکی فازهای مختلف پروژه قطار برقی مشهد گلبهارچناران

مدیرکل دفتر فنی، اجرایی و نظارت شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید از مسیر قطار برقی مشهد گلبهارچناران بازدید کرد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، پیمان عباسی، مدیرکل دفتر فنی، اجرایی و نظارت شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید به همراه محمدزرافشانی عضو هیات مدیره شرکت عمران گلبهار ضمن بازدید از مسیر قطار برقی مشهد گلبهارچناران از آخرین وضعیت این پروژه مطلع  ودر جریان موانع بر سر راه پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

در ابتدای این بازدید گزارشی از آخرین وضعیت عمرانی و پیشرفت فیزیکی فازهای مختلف پروژه قطار برقی مشهد گلبهارچناران توسط مدیر این پروژه ارائه شد.

در ادامه مدیرکل دفتر فنی، اجرایی و نظارت شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید از بخش های مختلف این پروژه از جمله بخش های فنی و آزمایشگاه، رمپ دسترسی به تونل زعفرانیه مشهد«2700» و طول مسیر بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت این مگا پروژه قرار گرفت.

 

مدیرکل دفتر فنی، اجرایی و نظارت شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید ضمن بازدید از مسیر قطار برقی مشهد گلبهارچناران در جریان آخرین وضعیت این پروژه عمرانی قرار گرفت.

 

منبع : روابط عمومی و دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار❇️

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها