با ما همراه باشید

اقتصادی

یکی از مهمترین اهداف جهاد کشاورزی توسعه باغ ها به سبک نوین است

منتشر شده

در

photo 2022 02 11 09 30 50 - یکی از مهمترین اهداف جهاد کشاورزی توسعه باغ ها به سبک نوین است

بمناسبت ایام دهه فجر طرح های پرواربندی 1400 راسی دام سبک و کارخانه کشمش پاک کنی با حضور معاون استاندارخراسان رضوی،فرماندار ،امام جمعه ، مدیر جهاد کشاورزی و برخی دیگر ازمسئولین شهرستان کاشمر افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مرتضی دهقانی ،معاون استاندار خراسان رضوی در مراسم افتتاحیه پروژه پرواربندی 1400 راسی دام سبک شهرستان کاشمر بر استفاده از تمام توان و ظرفیت ها برای مقابله با وضعیت موجود تأکید کرد و گفت:جهاد تبیین یک ضرورت جدی است و مسئولین نظام باید بتوانند با آگاه سازی و اطلاع رسانی صحیح بیش از گذشته دستاوردهای انقلاب را برای مردم تبیین کنند.

مسئول امور شهرستان ها و مجلس سازمان جهاد کشاورزی نیز علت کمبود علوفه را خشکسالی های اخیر دانست و گفت:برداشت جو در سطح استان نسبت به سال های گذشته کاهش یافته و به یک چهارم رسیده که در 50 سال اخیر بی سابقه بوده است.

حمید حاجی نژاد بر افزایش بهره وری تأکید کرد و افزود:حتما می بایست ضریب بهره وری را افزایش دهیم و در حوزه دام از نژادهای جدید و اصلاح شده استفاده کنیم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی در ادامه در مراسم افتتاح کارخانه کشمش پاک کنی ، کاشمر را یکی از شهرستان های پرظرفیت دانست و گفت:یکی از ظرفیت های خوب شهرستان کاشمر وجود صنایع تبدیلی مرتبط با انگور است.

میری یکی از اهداف جهاد کشاورزی را توسعه باغات به سبک نوین عنوان کرد و افزود:برای افزایش بهره وری در محصولات باغی می بایست زنجیره های تولید مرتبط را تکمیل کنیم تا ارزش افزوده بیشتری نصیب تولید کننده شود.

محمد شجعی ، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر  ضمن ارائه گزارش عملکرد جهاد کشاورزی کاشمر در حوزه کشاورزی و دام ،بر حرکت به سمت ایجاد زنجیره های تولید تأکید کردو از دامداران خواست در حوزه نهاده ها وابستگی خود را به نهاده های دولتی کمتر و زنجیره ها و چرخه های تولید را کامل کنند.

شجعی از افزایش 200 درصدی جذب نهاده های دامی در شهرستان کاشمرنسبت به سال قبل خبر داد و افزود: دامداران منطقه باید بتوانند با برنامه ریزی و کشت علوفه هایی با ضریب تبدیل بالا و همچنین کشت علوفه های کم آب طلب در جهت تأمین آذوقه دام خود حرکت کنند.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی کاشمر

 

 

 

 

اقتصادی

ڪشف و توقیف 800لیتر سم تقلبی و 200ڪیلو گرم پودر زعفران و ۱هزارو ۶۳۰ ڪیلوگرم روغن خوراڪی

منتشر شده

در

photo 2022 05 06 10 25 09 - ڪشف و توقیف 800لیتر سم تقلبی و 200ڪیلو گرم پودر زعفران و ۱هزارو ۶۳۰ ڪیلوگرم روغن خوراڪی

جانشین اداره نظارت وبازرسی جهاد کشاورزی مشهد از توقیف 800لیتر سم تقلبی و 200ڪیلو پودر زغفران و 101 ڪارتن 9 عددی روغن یڪ ونیم ڪیلوگرمی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، حسین شیخی، جانشین اداره نظارت وبازرسی جهاد کشاورزی مشهد گفت : طی گشت مشترڪ با همڪاران پلیس جرائم اقتصادی و برابر بررسی های انجام شده در ڪارگاه زیر زمینی در اطراف خیابان سیلو گندم مقادیری از ڪالاهای عنوان شده از جمله زعفران و سم تقلبی در حال تولید وعرضه به بازار بود ڪه برابر دستور تعزیرات حڪومتی استان توقیف و پرونده پس از سیر روال قانونی به تعزیرات حڪومتی ارسال می شود.

شیخی بیان ڪرد : در راستای مبارزه بی امان با قاچاق ڪالا ، احتڪار و توزیع در خارج از شبڪه ،بازرسی و نظارت به شکل مستمر در حال انجام می باشد .

وی اشاره کرد : شهروندان می توانند خبرهای خود را در باره احتڪار، تقلب، گرانفروشی و عرضه خارج از شبڪه با شماره پیامڪ 3000765555 و یا شماره تماس 124 اعلام کنند.

 

 

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی مشهد

ادامه مطلب

اقتصادی

خسارت ۸۰۰ میلیارد ریالی بارش تگرگ به بخش کشاورزی شهرستان خوشاب

منتشر شده

در

photo 2022 05 05 09 59 59 - خسارت ۸۰۰ میلیارد ریالی بارش تگرگ به بخش کشاورزی شهرستان خوشاب

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب گفت : بر اثر بارش تگرگ در روزهای اخیر بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی شهرستان خوشاب خسارت وارد شده است .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب افزود: این خسارات به باغات پسته ، گندم جو و انگور شهرستان وارد کرده است .

وی ادامه داد: درمجموع هزار هکتار از مزارع و باغات شهرستان خوشاب بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد بر اثر تگرگ خسارت دیده است .

مدیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تنها ۵ درصد از مزارع و باغات شهرستان تحت پوشش بیمه کشاورزی هستند از عدم توجه کشاورزان به پوشش بیمه‌ای مزارع و باغات خود انتقاد کرد و گفت : متاسفانه پرداخت هرگونه خسارت به کشاورزان صرفا از طریق بیمه امکان پذیر است.

 

وی با بیان اینکه هر ساله بارش تگرگ خسارت قابل توجهی را به باغات و مزارع شهرستان وارد می سازد گفت : استفاده از دستگاه های ضد تگرگ نیز می‌توانست خسارت وارده را به صفر برساند که علی رغم پرداخت تسهيلات خرید دستگاه های ضد تگرگ، این موضوع نیزمورد بی توجهی قرار گرفته است .

مدیر جهاد کشاورزی درپایان گفت: برآورد خسارت وارده به بخش کشاورزی شهرستان به مراجع ذیربط گزارش گردیده است که امیدواریم اعتبارات لازم برای جبران خسارات وارده درنظرگرفته شود.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب

ادامه مطلب

اقتصادی

ڪشف انبار احتڪار ڪالاهای اساسی در  شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 05 04 13 55 42 - ڪشف انبار احتڪار ڪالاهای اساسی در  شهرستان مشهد

رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از ڪشف ۲۴ تن روغن سرخ ڪردنی ، ۱۳ تن روغن ڪره ای مخصوص قنادی ، ۳ تن روغن صاف قنادی و ۱ تن آرد نول صنف قنادان خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، سید علی اڪبر نصری سرآسیا، رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد کشاورزی شهرستان مشهد

گفت : 1500حلب16 ڪیلویی روغن سرخ ڪردنی، 1300ڪارتن روغن ڪره ای مخصوص قنادی 10 ڪیلویی و 192حلب ۱۶ ڪیلویی روغن صاف قنادی و ۲۰۰ڪیسه ۵۰ ڪیلویی آرد نول صنف قنادان از چند انبار ڪشف وضبط و انبارها جهت بررسی پلمپ شد .

سید علی اکبر نصری سرآسیا بیان کرد : این محموله با همڪاری بازرسان جهاد و اطلاعات سپاه در مصلی مورد پایش و شناسایی و پلمپ قرار گرفت و پس از هماهنگی‌های لازم با اداره تعزیرات حڪومتی خراسان رضوی ڪالاهای احتڪار شده با نرخ مصوب در اختیار مصرف ڪنندگان قرار می گیرد .

وی گفت : قیمت این محصولات در بازار به قیمت یڪ میلیارد و چهارصد میلیون تومان می باشد .

وی با اشاره به پلمپ محل ذخیره روغن‌های مڪشوفه احتڪاری باهمڪاری اطلاعات سپاه اضافه ڪرد: در این راستا متهمین دستگیر و باتشڪیل پرونده مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از مردم خواست در صورت اطلاع از فعالیت‌های قانونی و احتڪار ڪالاهای اساسی و مورد نیاز، به مدافعان امنیت غذایی در جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد اطلاع دهند ویا به شماره پیامڪ ۳۰۰۰۷۶۵۵۵۵ و یا شماره تماس ۱۲۴ شڪایت و گزارشات خود را در میان بگذارند.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی مشهد

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها