با ما همراه باشید

اقتصادی

۱۰ دستور استاندار خراسان رضوی برای رفع موانع تولید در شهرک صنعتی مشهد(کلات)

منتشر شده

در

photo 2021 11 29 21 38 21 - ۱۰ دستور استاندار خراسان رضوی برای رفع موانع تولید در شهرک صنعتی مشهد(کلات)

 

نشست استاندار خراسان رضوی با مدیران برخی دستگاههای اجرایی ،اعضای هیات مدیره شهرک صنعتی مشهد(کلات)، تشکلهای بخش خصوصی و برخی از صاحبان واحدهای تولیدی مستقر در شهرک ۱۰ مصوبه یا راهکار برای حل مشکلات و رفع موانع تولید آن در پی داشت.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، یعقوبعلی نظری  پس از بازدید از زیرساختهای شهرک در نشست بررسی مشکلات شهرک صنعتی مشهد در محل این شهرک با تاکید بر همفکری و هم افزایی در خصوص رفع مشکلات و پیش رفتن گام به گام نسبت به حل مسائل گفت: شهرک صنعتی مشهد مشکلاتی دارد که متنابه همه شهرکهای صنعتی و واحدهای تولیدی دیگر در استان است.

 

استاندار خراسان رضوی نخستین گام برای حل مشکلات واحدهای تولیدی را بررسی کلی آنها، احصای مشکلات و تصمیم برای کاهش آنها دانست و افزود: در نخستین گام فعالان اقتصادی و مدیران این بخش نباید اجازه دهند حتی یک واحد صنعتی در استان تعطیل شود و باید زیرساختهای واحدها اعم از آب، برق، گاز، مخابرات و زمین در حد نیازشان تامین شود.

 

نظری بیان کرد: در گام دوم لازم است که ظرفیت تولید واحدهای صنعتی مستقر در شهرک مورد بررسی قرار گیرد و علل کاهش ظرفیت تولید آنها احصا و برای ظرفیت رسانی آنها به حداکثر تولید تلاش شود.

 

وی با تاکید بر احیای ۳۶ واحد صنعتی تعطیل مستقر در شهرک صنعتی مشهد گفت: در گام سوم باید علل اصلی راکد ماندن واحدهای صنعتی مزبور بررسی و اقدامات لازم برای احیای آنها در مدت زمان مشخص انجام گیرد.

 

وی ادامه داد: در گام چهارم زیرساختهای شهرک صنعتی مشهد اعم از برق، آب، گاز، مخابرات و راه دسترسی باید به منظور حفظ واحدهای صنعتی موجود و ارتقای ظرفیت تولید آنها تکمیل شود.

 

استاندار خراسان رضوی گام پنجم برای حل مشکلات شهرک صنعتی مشهد را گازدار نمودن همه واحدهای فعال این شهرک و بسترسازی برای تامین گاز واحدهای در حال ساخت در فاز چهارم توسعه آن ذکر و تاکید کرد: هیچ یک از واحدهای فعال این شهرک نباید فاقد گاز باشند.

 

نظری با اشاره به تامین برق مورد نیاز شهرک صنعتی مشهد از سوی نهادهای متولی گفت: به منظور خودکفایی برق این شهرک لازم است در گام ششم حل مشکلات آن، استفاده از نیروی خورشیدی و ایجاد نیروگاه در این زمینه مورد مطالعه قرار گرفته تا در آینده نزدیک بتوان بخشی از برق مورد نیاز این شهرک را از محل نیروگاه های خورشیدی تامین کرد.

 

وی با اشاره به ۳۱۸ طرح صنعتی در حال اجرا در مرحله توسعه شهرک صنعتی مشهد گفت: مرحله توسعه این شهرک در بخشهای مختلف باید مورد بررسی قرار گیرد که در گامهای هفتم و هشتم باید مسائل حوزه کارگاه های تولیدی در مرحله توسعه شهرک بررسی و حل شود، سپس مرحله توسعه این شهرک ضمن ایجاد همه زیرساختها اجرا شود.

 

وی اظهار داشت: در گام نهم برای حل مشکلات شهرک صنعتی مشهد باید گروهی به منظور پیگیری مصوبات مزبور با مسئولیت اعضای هیات مدیره شهرک و همراهی و هم افزایی مدیران دستگاه های اجرایی تشکیل شود و گزارش اقدامات به استانداری ارسال شود.

 

استاندار خراسان رضوی گام دهم یا مصوبه نهایی نشست بررسی مشکلات شهرک صنعتی مشهد را زمان بندی برای تحقق هر یک از مصوبات مزبور دانست و گفت: گزارش اقدامات برای اجرای هر مصوبه باید ظرف یک ماه جمع بندی و ارایه شود.

 

نظری با اشاره به اینکه مشکلات واحدهای صنعتی خراسان رضوی از این پس به صورت حضور در شهرکها و بررسی نزدیک مسائل پیگیری می شود، بر احصای مشکلات و راهکارها به منظور تسریع در حل آنها تاکید کرد.

 

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی نیز د رابتدای این نشست طی کزارشی گفت: شهرک صنعتی مشهد ۵۹۲ واحد صنعتی دارد که برای ایجاد آنها ۲ هزار و ۶۱۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و ۶ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.

 

علی بهرامی زاده افزود: از مجموع واحدهای صنعتی مستقر در این شهرک ۲۳۸ واحد فعال و ۳۶ واحد غیرفعال و راکد دارد، ۳۱۸ طرح صنعتی نیز در فاز ۴ توسعه این شهرک در حال اجرا است.

 

وی بیان کرد: از آنجا که واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی مشهد به سرعت در حال ساخت هستند و در فاصله کوتاهی به بهره برداری خواهند رسید، این شهرک به ۶۰ مگاوات برق نیاز دارد که از این میزان ۳۸ مگاوات تامین شده است و ۲۲ مگاوات کسری برق دارد.

 

وی اظهار داشت: طی تفاهم نامه ای بین شرکت شهرکهای صنعتی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و شرکت برق منطقه ای خراسان قرار است برق مورد نیاز شهرکها در قالب اجرای یک مدل مشارکتی تامین شود لذا لازم است دستگاه های اجرایی مزبور نسبت به امضای تفاهم نامه و تامین برق مورد نیاز شهرک صنعتی مشهد با توجه به اولویت استقرار صنایع در این شهرک و عبور خط انتقال ۱۳۲ کیوولت از فاز ۴ طرح توسعه شهرک اقدام کنند.

 

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: شهرک صنعتی مشهد در طرح توسعه خود که واحدهای کارگاهی در آن مستقر می شوند، نیاز به احداث ایستگاه گاز تی.بی.اس با ظرفیت ۲۰ هزار مترمکعب و خط تغذیه با برآورد چهار کیلومتر برای آن دارد که نیازمند یاری شرکت گاز در این زمینه هستیم.

 

وی با اشاره به ایجاد رینگ کابل فیبرنوری برای مرکز مخابرات شهرک صنعتی مشهد اظهار داشت: ایجاد این رینگ به طول چهار کیلومتر از مسیر رسالت به سمت شهرک باعث تغذیه آن از مسیر دیگر و کاهش ضرر واحدهای صنعتی از قطعی مخابرات می شود.

 

بهرامی زاده اضافه کرد که شرکتهای ایرانسل و همراه اول زمین مورد نظر را برای استقرار ایستگاه های خود به منظور تامین اینترنت شهرک صنعتی مشهد از شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی درخواست کرده که نسبت به تامین اینترنت مورد نیاز واحدها نیز اقدام خواهد شد.

 

وی تامین مالی تکمیل ساختمان اداری شهرک صنعتی مشهد به مساحت ۵۲۴ مترمربع و اصلاح مسیر ورودی فاز ۴ این شهرک در قالب واگذاری قطعه زمینی به مساحت ۲۶۲ مترمربع از شرکت عمران شهرداری مشهد را از دیگر موارد مورد نیاز شهرک مزبور برشمرد.

 

گفتنی است: در این نشست مدیران دستگاه های اجرایی و تشکلهای بخش خصوصی و اعضای هیات مدیره شهرک صنعتی مشهد به ارایه نقطه نظرات و دیدگاه های خود برای حل مشکلات این شهرک پرداختند.

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

 

اقتصادی

عدم پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان مه ولات

منتشر شده

در

photo 2022 08 05 12 45 56 - عدم پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان مه ولات

 

با توجه به معرفی بهره برداران کشاورزی به بانک کشاورزی شهرستان جهت دریافت تسهیلات مکانیزاسیون، پرداخت تسهیلات با مشکل رو به رو شده است.

 

به گزارش پایگاه اقتصادی مشهد عمران، هادی ساربان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات گفت: بدون شک بهره برداران کشاورزی برای افزایش ضریب مکانیزاسیون و خرید ادوات کشاورزی مورد نیاز خود، نگاه ویژه‌ای به تسهیلات و وام دارند و در حال حاضر مشکلاتی مانند کمبود نقدینگی بانک‌ کشاورزی شهرستان و سختگیری بیش از حد، دسترسی این قشر زحمتکش به وام را کاهش داده است.

ساربان افزود: براساس پیگیری های انجام شده از طرف کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات، افت منابع مالی بانک کشاورزی شهرستان، پرداخت تسهیلات خط اعتباری شماره 10 مکانیزاسیون شهرستان مه ولات را با مشکل جدی رو به رو کرده است.

وی اعتقاد دارد که تسهیلات باید هر چه روان تر، راحت‌تر و ارزان‌تر به بهره برداران بخش کشاورزی ارائه شود، اما اینکه تا این مطلوب چقدر فاصله داریم و آیا وضع ما مطلوب است یا نه، باید گفت که مطلوب نیست.

او گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون، در راستای توسعه فناوری‌های نوین در بخش مکانیزاسیون، تا کنون نزدیک به 80 هزار میلیون ریال از اعتبارات تخصیصی به شهرستان جهت دریافت تسهیلات برای خرید 50 دستگاه انواع ادوات کشاورزی به بانک معرفی شده اند و روند معرفی اعتبارات مذکور ادامه دارد.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات

ادامه مطلب

اقتصادی

هرچادر عشایری می تواند یک کارگاه تولیدی باشد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 17 39 28 - هرچادر عشایری می تواند یک کارگاه تولیدی باشد

مراسم تودیع و معارفه مسئول جدید اداره امور عشایر شهرستان کاشمر با حضور مدیرکل عشایر استان خراسان رضوی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر در جلسه تودیع و معارفه مسئول جدید اداره امور عشایر شهرستان گفت:خوشبختانه اداره امور عشایر با مدیریت قابل قبولی که توسط مسئولین خود داشته کم حاشیه ترین دوران خود از ابتدای تاسیس را سپری کرده است.

شجعی افزود: اکنون که بخش اقتصادی مورد توجه و عنایت دولت است، به سازمان امور عشایر و مدیران و کارکنان این سازمان توجه و عنایت بیشتری شده تا مجموعه سازمان بتواند تلاشهای موثرتری را در خدمات رسانی به جامعه عشایری کشور که از تولید کنندگان کم توقع هستند، داشته باشد.

 

مدیرکل امور عشایر استان خراسان رضوی  گفت: جامعه عشایری کشور از ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی بالایی برخوردار است و هر چادر عشایری به عنوان یک کارگاه تولیدی است.

محمد رضا نبوی اداره عشایر شهرستان را يكی از اداره های فعال در ارائه خدمات مطلوب به عشاير شهرستان عنوان کرد و افزود:عشایر بدون هیچ چشم‌ داشتی و با کمترین امکانات اما با تلاش خستگی‌ ناپذیر بسیاری از نیازهای جامعه را مرتفع می‌کنند و لازم است توجه و حمایت‌های بیشتری از این قشر انجام شود.

ادامه مطلب

اقتصادی

تلاش حداکثری در رفع موانع تولید در شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 41 57 - تلاش حداکثری در رفع موانع تولید در شهرستان درگز

واحدهای نیمه فعال و راکد درشهرستان درگز با شدت بیشتری پیگیری می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمدفرهنگی،سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت : با عنایت به نامگذاری سال جدید به سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین توسط مقام معظم رهبری و تاکید ریاست سازمان برای احصاء مشکلات و تلاش حداکثری در رفع موانع پیش رو و راه اندازی واحد های راکد و نیمه فعال جهاد کشاورزی شهرستان درگز تلاش می کند با برگزاری جلسات و پیگیری مستمر در حد توان تلاش خود را جهت رفع موانع واحد های تولیدی بکار گیرد.

وی افزود : ادارات با در نظر گرفتن اولویت ضمن رصد و شناسایی کارشناسی ودقیق مشکلات و موانع ، طرح های نیمه فعال و راکد را در اسرع وقت به واحد طرح و برنامه اعلام نمایند تا نسبت به برگزاری جلسه و طرح موضوع اقدام  کند.

فرهنگی بیان کرد: درهمین راستاهمکاران تولیدات دامی مدیریت جهاد کشاورزی با همکاری طرح وبرنامه و با هدف  برطرف کردن مشکلات حوزه تولید و پشتیبانی همه جانبه از تولیدکننده برآن شدند واحدهای دامی که قابلیت برگشت به چرخه تولید را دارند شناسایی کنند.

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها