با ما همراه باشید

عمرانی

۱۲۰۹ پروژه اقتصادی و عمرانی ویژه دهه فجر در خراسان رضوی آماده بهره‌برداری است

منتشر شده

در

ContentImages 417139 - ۱۲۰۹ پروژه اقتصادی و عمرانی ویژه دهه فجر در خراسان رضوی آماده بهره‌برداری است

استاندار خراسان رضوی گفت: همزمان با دهه فجر بهره‌برداری از یک‌ هزار و ۲۰۹ پروژه با اعتبار ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از ۳۸ دستگاه اجرایی و ۳۲ شهرداری در سطح استان (در مجموع ۷۰ دستگاه اجرایی) آغاز می‌شود.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، یعقوبعلی نظری ضمن گرامیداشت فرا رسیدن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: از این تعداد ۲۶۵ پروژه از محل اعتبارات ملی با هزینه ۴۲۶ میلیارد تومان، ۲۲۳ پروژه از محل اعتبارات استانی با هزینه ۳۷۱ میلیارد تومان، باقی آن به تعداد ۷۲۱ پروژه با اعتبار پنج هزار و ۶۰۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات سایر منابع (منابع داخلی، تسهیلات و مشارکتی) اجرا شده است.

 

وی به شرح سهم هر یک از دستگاه های اجرایی خراسان رضوی از پروژه افتتاحی دهه فجر اشاره و بیان کرد: به لحاظ اعتباری سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شرکت توزیع نیروی برق استان به ترتیب با ۲ هزار و ۷۲۶ میلیارد تومان، ۸۹۰ میلیارد تومان، ۴۱۴ میلیارد تومان دارای بیشترین اعتبار پروژه افتتاحی در هه فجر هستند و به لحاظ تعداد پروژه قابل بهره برداری، بیشترین تعداد پروژه افتتاحی مربوط به سازمان جهاد کشاورزی استان به تعداد ۱۷۴ پروژه با اعتبار ۳۶۶ میلیارد تومان، شرکت توزیع نیروی برق استان به تعداد ۱۵۸ پروژه با اعتبار ۴۱۴ میلیارد تومان و کمیته امداد امام خمینی (ره) به تعداد ۸۰ پروژه با اعتبار ۲۸ میلیارد تومان است.

 

استاندار خراسان رضوی گفت: به لحاظ تعداد پروژه های قابل بهره برداری در دهه فجر، شهرستان مشهد با ۱۲۵ پروژه، شهرستانهای نیشابور و فریمان به ترتیب با ۷۹ و ۷۱ پروژه قابل بهره برداری دارای بیشترین پروژه در بین شهرستانهای دیگر استان بوده و به لحاظ اعتباری، شهرستان مشهد با یکهزار و ۵۱۹ میلیارد تومان اعتبار، خواف با یکهزار و ۲۹۰ میلیارد تومان اعتبار، تربت حیدریه با ۵۰۲ میلیارد تومان اعتبار، از بیشترین اعتبار هزینه شده در این پروژه ها برخوردار است.

 

نظری ادامه داد: در دهه فجر امسال شاهد رشد ۲۰ درصدی در پروژه های صنعتی و معدنی با تعداد ۲۵ پروژه و اعتبار ۲ هزار و ۷۲۶ میلیارد تومان، رشد دو برابری در پروژه های بخش انرژی با تعداد ۲۰۴ پروژه با اعتبار ۴۸۷ میلیارد تومان، رشد ۲۵ درصدی در پروژه های بخشهای کشاورزی و منابع طبیعی با تعداد ۱۸۷ پروژه با اعتبار ۳۷۴ میلیارد تومان، رشد ۲،۵ برابری در پروژه های بهداشتی و درمانی با تعداد ۳۳ پروژه با اعتبار ۲۸۱ میلیارد تومان در مقایسه با دهه فجر سال ۱۳۹۹ بوده ایم.

 

وی اظهار داشت: دهه فجر امسال یک طرح در حوزه ارتباطات و مخابرات و ۵۹۲ پروژه مشتمل بر پروژه های راه اندازی و احداث سایت نسل دوم، سوم و چهارم اینترنت، توسعه پورت تلفن ثابت با اعتبار ۳۱۹ میلیارد تومان در خراسان رضوی بهره برداری می شود.

 

استاندار خراسان رضوی اجرای ۲۷ پروژه با اعتبار ۲۴۸ میلیارد تومان در حوزه آبرسانی و اصلاح و توسعه شبکه های آب شرب شهری ، اجرای ۲۳ پروژه با اعتبار ۱۵۱ میلیارد تومان در خصوص احداث خط انتقال و گازرسانی برای شهرها و روستاها و ۲۴۵ واحد صنعتی را از پروژه هایی برشمرد که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسند.

 

نظری بیان کرد: پروژه های توسعه شهری که دهه فجر امسال توسط شهرداری های خراسان رضوی به بهره برداری خواهند رسید شامل ۱۲۶ پروژه با اعتبار ۱۲۸ میلیارد تومان می شوند، در کنار آن پروژه های آموزشی شامل ۶۹ پروژه مشتمل بر تکمیل و توسعه فضاهای آموزشی، تخریب و بازسازی، احداث نمازخانه مدارس با اعتبار ۸۹ میلیارد تومان در استان افتتاح می شود.

 

وی به پروژه های مسکن قابل افتتاح در خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: همزمان با دهه فجر ۵۶۶ واحد مسکن مهر در شهر گلبهار و ۵۲ واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت در مجموع با اعتبار ۷۴ میلیارد تومان در استان افتتاح می شود.

 

استاندار خراسان رضوی ۲۱۲ پروژه قابل افتتاح در دهه فجر امسال با اعتبار ۶۴ میلیارد تومان را مربوط به توسعه و عمران روستایی مرتبط با دهیاریها و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، ۲۰ پروژه با اعتبار ۳۷ میلیارد تومان را مربوط به حوزه حمل و نقل جاده ای، ۹۲ پروژه با اعتبار ۳۶ میلیارد تومان را مربوط به طرحهای محرومیت زدایی در خصوص احداث و مقاوم سازی مسکن روستایی، طرحهای اشتغالزایی ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی خراسان رضوی دانست.

 

نظری اضافه کرد: ۶ پروژه با اعتبار ۱۴ میلیارد تومان مربوط به زیرساختهای شهرکهای صنعتی خراسان رضوی شامل اجرای عملیات آسفالت و جدولگذاری معابر و شبکه های انتقال آب و روشنایی استان است که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

 

وی بیان کرد: با توجه به بررسی های انجام شده درباره حجم اعتبار پروژه های افتتاحی در خراسان رضوی از ابتدای سال جاری تاکنون، یکهزار و ۹۸۸ پروژه با اعتبار ۹ هزار و ۷۷۱ میلیارد تومان به منظور عمران و آبادانی استان به بهره برداری رسیده یا خواهد رسید.

 

استاندار خراسان رضوی مجموع کل پروژه های قابل کلنگ زنی در دهه فجر امسال توسط دستگاههای اجرایی استان ۱۳۲ پروژه ذکر و بیان کرد: به لحاظ تعدادی، شهرداری ها و دهیاری های سطح استان با ۶۲ پروژه دارای بیشترین تعداد و آغاز عملیات اجرایی در دهه فجر امسال هستند و بعد از آن پروژه های گازرسانی به ۳۵۵ واحد صنعتی استان مربوط به شرکت گاز، تصفیه خانه و شبکه فاضلاب شهر خواف مربوط به شرکت آب و فاضلاب استان شاخص ترین پروژه های کلنگ زنی در بین سایر پروژه های دستگاههای اجرایی استان به شمار می رود.

 

 

منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی

عمرانی

واگذاری پروژه پیش آگاهی کرم سیب به بخش خصوصی در شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 05 06 10 57 11 - واگذاری پروژه پیش آگاهی کرم سیب به بخش خصوصی در شهرستان درگز

 

ایستگاه پیش آگاهی کرم سیب به بخش خصوصی در شهرستان درگز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، اکبریونسی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت: از آنجایی که یکی از ارکان مهم واساسی در مدیریت تلفیقی عوامل خسارتزای گیاهی، عملیات پیش آگاهی می باشد لذا برای اولین سال انجام ایستگاه پیش آگاهی کرم سیب به کلینیک گیاهپزشکی میرخانی واگذار شد تا ضمن حمایت از بخش خصوصی، بتوان بصورت دقیق تری در شهرستان از آفات کلیدی اطلاعات جامعی در مراحل مختلف رشد ونمو جمع آوری شود.

ویداحیدری،کارشناس مسول حفظ نباتات جهاد کشاورزی درگز افزود : در سال جاری عملیات پیش آگاهی با نصب دیتالاگر ثابت در منطقه میانکوه روستای دربندی سفلی باغ مصطفی جلیلی در ارتفاع هزارو 431 متری از سطح دریا در بهمن ماه شروع شد و داده ها و اطلاعات دما و رطوبت به صورت مستمر توسط حفظ نباتات شهرستان و مسول فنی کلینیک رصد و پایش می شود.

وی گفت:هدف از این پروژه مشاهده تمام مراحل زندگی آفت از حشره کامل تا تخمریزی و لاروهای سنین مختلف، پیش شفیره گی و شفیره و تعیین درجه روز دما در مراحل مختلف زیستی آفت و همینطور تعیین تعداد نسل آفت در منطقه و در نهایت پیش آگاهی و تعیین زمان های مناسب مبارزه با نسل های مختلف کرم دانه خوار سیب می باشد.

حیدری ادامه داد:تله های جدید نصب و فرمون ها تعویض شد، همچنین با توجه به استقرار کندوهای زنبور عسل در منطقه میانکوه، جهت عدم سمپاشی باغات سیب و گلابی که در اوج گلدهی بودند، هشدارهای لازم داده و در این زمینه اطلاعیه های آموزشی توزیع شد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی درگز

ادامه مطلب

عمرانی

از ابتدای سالجاری تاکنون: رفع تصرف خلع ید و اخذ خسارت بیش از 25 هکتار اراضی ملی در شهرستان جوین

منتشر شده

در

photo 2022 05 03 19 02 22 - از ابتدای سالجاری تاکنون: رفع تصرف خلع ید و اخذ خسارت بیش از 25 هکتار اراضی ملی در شهرستان جوین

25/5 هکتار از اراضی ملی شهرستان جوین در فروردین ماه سال جاری رفع تصرف ، خلع ید و اخذ خسارت شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمدرضا بهروزی فر، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جوین با بیان این خبر گفت : 25/5 هکتار از اراضی ملی طی 4 فقره پرونده در سه پلاک ارگ نوجو، منجشیرین و کمایستان در فروردین ماه سال جاری رفع تصرف ، خلع ید و اخذ خسارت شد.

 

بهروزی فر افزود: برای حفاظت بیشتر از عرصه‌های منابع طبیعی و اراضی ملی، حضور مردم در صحنه مهمترین رکن بوده و به همین علت سامانه ۱۵۰۴ به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشی‌های مردمی و رسیدگی به تخلفات صورت گرفته در سطح مراتع شهرستان است .

 

وی گفت: شهرستان جوین 210 هزار هکتار مساحت دارد که 105 هزار هکتار آن اراضی ملی و 90 هزار هکتار جنگل ومراتع میباشد به همین جهت وی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده تجاوز به حریم مراتع و عرصه‌های ملی با ماموران یگان حفاظت این اداره همکاری و اطلاع دهند تا در اولین فرصت اقدام قانونی صورت گیرد و از تخریب‌ این عرصه‌ها جلوگیری شود.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جوین عنوان کرد : در سال گذشته نیز حدود 86 هکتار از ارضی ملی این شهرستان رفع تصرف و خلع ید شد.

 

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی و آبخیزداری شهرستان جوین

ادامه مطلب

عمرانی

برقراری جریان پایدار آب در شهرها و روستاهای سیل‌زده استان خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 05 03 18 54 28 - برقراری جریان پایدار آب در شهرها و روستاهای سیل‌زده استان خراسان رضوی

 

در پی بارش باران و بروز سیلاب در خراسان رضوی تاسیسات آبرسانی و خطوط و شبکه توزیع آب در هفت شهرستان استان دچار خسارت شد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید ابراهیم علوی،مدیر عامل آبفا خراسان رضوی در گفتگویی اقدامات این شرکت برای رفع خسارت و استمرار روند آبرسانی به شهرها و روستاهای استان را تشریح کرد و از برقراری جریان پایدار آب در نقاط آسیب دیده خبرداد.

علوی گفت: با توجه به اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان و امکان بارش شدید و بروز سیل در استان ، اکیپ های رفع اتفاق این شرکت به حال آماده باش در آمدند و در اولین ساعات بروز حادثه ، کار مرمت و بازسازی نقاط آسیب دیده از سیل را آغاز کردند و با تلاش فراوان موفق به رفع خسارات و برقراری آبرسانی به بیشتر نقاط شدند.

وی افزود: در جریان این سیلاب تاسیسات آبرسانی شهرستان های تربت حیدریه ، چناران ، فریمان ، گناباد ، جوین ، فیروزه و قوچان دچار آسیب و قطعی آب در تعدادی از روستاها شد.

وی اظهار داشت: در شهرستان فریمان شبکه توزیع وخط انتقال روستای “کلاته خوش” ، در شهرستان فیروزه 200 متر از خط انتقال روستا “سلیمانی” و در شهرستان قوچان 11 روستا و تصفیه خانه آب این شهر تحت تاثیر سیل قرار گرفت که با همت همکاران ، مشکلات رفع و خدمات آبرسانی برقرار شد.

به گفته وی خط انتقال آب روستای “بهمن جان” در شهرستان چناران نیز که به دلیل سیلاب از مدار خارج شده بود لوله گذاری جدید انجام و ارائه خدمات از سر گرفته شد.

وی از تربت حیدریه به عنوان شهرستانی  نام برد که در جریان سیلاب اخیر خط انتقال آب یک مجتمع هفت روستایی دچار شستگی و قطع جریان آب در محدوده روستای “حصار جلال” شد که اکیپ عملیاتی بعد از کاهش جریان سیلاب وارد عمل شد منتها با توجه به مدیریت منابع و مخازن موجود ، قطعی آب در روستاهای تحت پوشش مجتمع گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه بارش های شدید مجتمع آبرسانی روستایی “برغمد” در شهرستان جوین را هم دچار آسیب دیدگی کرد ادامه داد: اکیپ عملیات رفع اتفاق در محل حضور دارد و ساعاتی دیگر جریان آبرسانی در این مجتمع برقرار می شود.

علوی بیشترین خسارت ناشی از سیل را مربوط به شهرستان گناباد دانست که به دلیل حجم و نوع سیلاب ، خط انتقال 400 فایبرگلاس بعد از ایستگاه پمپاژ “گیسور” دچار حادثه شد که با انجام وظیفه همکاران به شکر خدا مشکل این خط بر طرف شد.

وی در همین رابطه اضافه کرد: خطوط انتقال 200 و 400 فایبرگلاس داخل شهرگناباد نیز دچار شکستگی و انفصال شده است که به سبب عدم فروکش سیلاب روند ترمیم همچنان ادامه دارد با این حال قطعی آب شهر با وارد مدار کردن چاه های در اختیار به صورت مستقیم به شبکه برطرف شد ولی 20درصد شهر با افت و کمبود فشار مواجه است که با تکمیل عملیات اصلاحی خطوط و اقدامات در دست اجرا تا پایان امروز شرایط به حال عادی برمی گردد.

وی تاکید کرد: با هدف تامین آب نقاطی که دچار قطعی شدند از همان ساعات اولیه آبرسانی با تانکر سیار در دستور کار قرار گرفت و مشکلی به لحاظ تامین آب شرب سالم و بهداشتی وجود ندارد.

وی با عذر خواهی از مشترکان به دلیل قطع آب در ساعتی که همکاران مشغول رفع اتفاق هستند خطاب به شهروندان و روستائیان تاکید کرد: با همت همکاران و کمترین تبعات ، به زودی شاهد برگشت روند آبرسانی به شرایط قبل از سیلاب خواهیم بود.

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها