با ما همراه باشید

عمرانی

۱۲۰۹ پروژه اقتصادی و عمرانی ویژه دهه فجر در خراسان رضوی آماده بهره‌برداری است

منتشر شده

در

ContentImages 417139 - ۱۲۰۹ پروژه اقتصادی و عمرانی ویژه دهه فجر در خراسان رضوی آماده بهره‌برداری است

استاندار خراسان رضوی گفت: همزمان با دهه فجر بهره‌برداری از یک‌ هزار و ۲۰۹ پروژه با اعتبار ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از ۳۸ دستگاه اجرایی و ۳۲ شهرداری در سطح استان (در مجموع ۷۰ دستگاه اجرایی) آغاز می‌شود.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، یعقوبعلی نظری ضمن گرامیداشت فرا رسیدن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: از این تعداد ۲۶۵ پروژه از محل اعتبارات ملی با هزینه ۴۲۶ میلیارد تومان، ۲۲۳ پروژه از محل اعتبارات استانی با هزینه ۳۷۱ میلیارد تومان، باقی آن به تعداد ۷۲۱ پروژه با اعتبار پنج هزار و ۶۰۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات سایر منابع (منابع داخلی، تسهیلات و مشارکتی) اجرا شده است.

 

وی به شرح سهم هر یک از دستگاه های اجرایی خراسان رضوی از پروژه افتتاحی دهه فجر اشاره و بیان کرد: به لحاظ اعتباری سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شرکت توزیع نیروی برق استان به ترتیب با ۲ هزار و ۷۲۶ میلیارد تومان، ۸۹۰ میلیارد تومان، ۴۱۴ میلیارد تومان دارای بیشترین اعتبار پروژه افتتاحی در هه فجر هستند و به لحاظ تعداد پروژه قابل بهره برداری، بیشترین تعداد پروژه افتتاحی مربوط به سازمان جهاد کشاورزی استان به تعداد ۱۷۴ پروژه با اعتبار ۳۶۶ میلیارد تومان، شرکت توزیع نیروی برق استان به تعداد ۱۵۸ پروژه با اعتبار ۴۱۴ میلیارد تومان و کمیته امداد امام خمینی (ره) به تعداد ۸۰ پروژه با اعتبار ۲۸ میلیارد تومان است.

 

استاندار خراسان رضوی گفت: به لحاظ تعداد پروژه های قابل بهره برداری در دهه فجر، شهرستان مشهد با ۱۲۵ پروژه، شهرستانهای نیشابور و فریمان به ترتیب با ۷۹ و ۷۱ پروژه قابل بهره برداری دارای بیشترین پروژه در بین شهرستانهای دیگر استان بوده و به لحاظ اعتباری، شهرستان مشهد با یکهزار و ۵۱۹ میلیارد تومان اعتبار، خواف با یکهزار و ۲۹۰ میلیارد تومان اعتبار، تربت حیدریه با ۵۰۲ میلیارد تومان اعتبار، از بیشترین اعتبار هزینه شده در این پروژه ها برخوردار است.

 

نظری ادامه داد: در دهه فجر امسال شاهد رشد ۲۰ درصدی در پروژه های صنعتی و معدنی با تعداد ۲۵ پروژه و اعتبار ۲ هزار و ۷۲۶ میلیارد تومان، رشد دو برابری در پروژه های بخش انرژی با تعداد ۲۰۴ پروژه با اعتبار ۴۸۷ میلیارد تومان، رشد ۲۵ درصدی در پروژه های بخشهای کشاورزی و منابع طبیعی با تعداد ۱۸۷ پروژه با اعتبار ۳۷۴ میلیارد تومان، رشد ۲،۵ برابری در پروژه های بهداشتی و درمانی با تعداد ۳۳ پروژه با اعتبار ۲۸۱ میلیارد تومان در مقایسه با دهه فجر سال ۱۳۹۹ بوده ایم.

 

وی اظهار داشت: دهه فجر امسال یک طرح در حوزه ارتباطات و مخابرات و ۵۹۲ پروژه مشتمل بر پروژه های راه اندازی و احداث سایت نسل دوم، سوم و چهارم اینترنت، توسعه پورت تلفن ثابت با اعتبار ۳۱۹ میلیارد تومان در خراسان رضوی بهره برداری می شود.

 

استاندار خراسان رضوی اجرای ۲۷ پروژه با اعتبار ۲۴۸ میلیارد تومان در حوزه آبرسانی و اصلاح و توسعه شبکه های آب شرب شهری ، اجرای ۲۳ پروژه با اعتبار ۱۵۱ میلیارد تومان در خصوص احداث خط انتقال و گازرسانی برای شهرها و روستاها و ۲۴۵ واحد صنعتی را از پروژه هایی برشمرد که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسند.

 

نظری بیان کرد: پروژه های توسعه شهری که دهه فجر امسال توسط شهرداری های خراسان رضوی به بهره برداری خواهند رسید شامل ۱۲۶ پروژه با اعتبار ۱۲۸ میلیارد تومان می شوند، در کنار آن پروژه های آموزشی شامل ۶۹ پروژه مشتمل بر تکمیل و توسعه فضاهای آموزشی، تخریب و بازسازی، احداث نمازخانه مدارس با اعتبار ۸۹ میلیارد تومان در استان افتتاح می شود.

 

وی به پروژه های مسکن قابل افتتاح در خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: همزمان با دهه فجر ۵۶۶ واحد مسکن مهر در شهر گلبهار و ۵۲ واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت در مجموع با اعتبار ۷۴ میلیارد تومان در استان افتتاح می شود.

 

استاندار خراسان رضوی ۲۱۲ پروژه قابل افتتاح در دهه فجر امسال با اعتبار ۶۴ میلیارد تومان را مربوط به توسعه و عمران روستایی مرتبط با دهیاریها و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، ۲۰ پروژه با اعتبار ۳۷ میلیارد تومان را مربوط به حوزه حمل و نقل جاده ای، ۹۲ پروژه با اعتبار ۳۶ میلیارد تومان را مربوط به طرحهای محرومیت زدایی در خصوص احداث و مقاوم سازی مسکن روستایی، طرحهای اشتغالزایی ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی خراسان رضوی دانست.

 

نظری اضافه کرد: ۶ پروژه با اعتبار ۱۴ میلیارد تومان مربوط به زیرساختهای شهرکهای صنعتی خراسان رضوی شامل اجرای عملیات آسفالت و جدولگذاری معابر و شبکه های انتقال آب و روشنایی استان است که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

 

وی بیان کرد: با توجه به بررسی های انجام شده درباره حجم اعتبار پروژه های افتتاحی در خراسان رضوی از ابتدای سال جاری تاکنون، یکهزار و ۹۸۸ پروژه با اعتبار ۹ هزار و ۷۷۱ میلیارد تومان به منظور عمران و آبادانی استان به بهره برداری رسیده یا خواهد رسید.

 

استاندار خراسان رضوی مجموع کل پروژه های قابل کلنگ زنی در دهه فجر امسال توسط دستگاههای اجرایی استان ۱۳۲ پروژه ذکر و بیان کرد: به لحاظ تعدادی، شهرداری ها و دهیاری های سطح استان با ۶۲ پروژه دارای بیشترین تعداد و آغاز عملیات اجرایی در دهه فجر امسال هستند و بعد از آن پروژه های گازرسانی به ۳۵۵ واحد صنعتی استان مربوط به شرکت گاز، تصفیه خانه و شبکه فاضلاب شهر خواف مربوط به شرکت آب و فاضلاب استان شاخص ترین پروژه های کلنگ زنی در بین سایر پروژه های دستگاههای اجرایی استان به شمار می رود.

 

 

منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی

اقتصادی

همزمان با ایام دهه فجر بهره برداری رسمی از پست 20/132 کیلوولت زاوین آغازشد

منتشر شده

در

2 - همزمان با ایام دهه فجر بهره برداری رسمی از پست 20/132 کیلوولت زاوین آغازشد

 

همزمان با گرامیداشت دهه فجر و با حضور استاندار خراسان رضوی طی مراسمی ، بهره‌برداری رسمی از پست 20/132 کیلوولت زاوین آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حسین محمودی، مديرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان ضمن تشریح جایگاه صنعت برق در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی گفت: برای بهره برداری از این پست بالغ بر سیصد و ده میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ضمن قدردانی از تلاش های شرکت برق منطقه ای که در راه اندازی این پست و خدمت به مردم منطقه کلات زحمت کشیده‌اند افزود: این پست با ظرفیت ۳۰ مگاولت آمپر و با هدف تامین برق پایدار شهرستان زاوین و ناحیه صنعتی آن و همچنین جبران افت ولتاژ منطقه و تامین برق صنایع و کشاورزی راه اندازی شده است .

استاندار خراسان رضوی طی افتتاح پست زاوین گفت: پست زاوین با سرمایه‌گذاری انجام و در محدوده کلات بهره برداری شده و امیدواریم در تامین برق مطمئن و پایدار منطقه موثر واقع شود.

وی درباره تامین برق پایدار در استان خراسان رضوی گفت: صنعت برق و بویژه برق منطقه ای خراسان در مدیریت مصرف ، موفق عمل کرده ، مخصوصا در هفته اخیر که با توجه به برودت هوا شرکت برق منطقه‌ای خراسان خوشبختانه این موضوع را به خوبی مدیریت کرد.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

عمرانی

اخذ سند تک برگي و تثبیت مالکیت دولت بر روی 81 فقره از اراضی شهرستان خراسان رضوي

منتشر شده

در

photo 2023 01 22 17 22 48 - اخذ سند تک برگي و تثبیت مالکیت دولت بر روی 81 فقره از اراضی شهرستان خراسان رضوي

 

 

رئیس اداره املاك راه و شهرسازی خراسان رضوي از 81 فقره سند تک برگي و تثبیت مالکیت به مساحت 64/5934182 مترمربع به نام سازمان ملي زمين و مسكن از اراضی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛ حسين ناطق، رئیس اداره املاك راه و شهرسازی خراسان رضوي اظهار داشت: این اداره همسو با سیاست‌گذاری‌های معاونت املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوي و با هدف پیشگیری از زمین خواری و جلوگیری از تصرفات اراضی ملی، اخذ سند تک برگ اراضی دولتی و تبدیل اسناد دفترچه‌ای به تک برگي را در اولویت‌های کاری قرار داده است.

 

وی افزود: در این راستا و بمنظور حراست از اراضی ملی و دولتی، 81 فقره سند تک برگ اراضی دولتی این شهرستان اخذ و تثبیت مالکیت شد.

 

ابراهیمی رئیس اداره راه و شهرسازی طرقبه، شاندیز و چناران نیز گفت: از ابتداي سال جاري 1401 اخذ اسناد تك برگي و كاداستر نمودن نقشه هاي اراضي ملي در شهرستان طرقبه شانديز به مساحت64/5934182 مترمربع و تعداد 81 سند مالكيت که سند آن به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن صادر شد.

 

وی با اشاره به اهمیت اجرای حدنگاری اراضی ملی برای مبارزه با زمین خواری، خاطرنشان کرد: با اجرای قانون کاداستر و اخذ اسناد تک برگ به نام دولت، سودجویی از اراضی ملی و سوء استفاده از اسنادی که ابهام دارند به حداقل ممکن می‌رسد.

 

 

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه و شهرسازي خراسان رضوي

ادامه مطلب

عمرانی

بهره‌برداری از 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2023 02 06 13 10 16 - بهره‌برداری از 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در استان هم‌زمان با دهه فجر با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید جواد موسوی با اعلام این خبر افزود: این طرح‌ها شامل واحد‌های اقامتی مختلف، دفاتر خدمات مسافرتی، واحدهای پذیرایی و تفریحی است.

موسوی ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها 5 هزار میلیارد ریال است و برای 161 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: 50 درصد این پروژه‌ها در مشهد و بقیه در سایر شهرستان‌ها خراسان رضوی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: در حال حاضر 210 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری در حال ساخت، تبدیل و توسعه با حجم سرمایه گذاری 950 هزار میلیارد ریال داریم که این طرح‌ها برای حدود 9500 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد.

هم چنین در مراسم افتتاح معاون استاندار و فرماندار مشهد، مدیرکل امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان رضوی، رئیس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی حضور داشتند.

 

 

منبع: روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

برترین ها