با ما همراه باشید

اقتصادی

۱۶۰۰ واحد تولیدی جدید در شهرکها و نواحی صنعتی ایران بهره برداری شد

منتشر شده

در

photo 2021 11 13 17 20 02 - ۱۶۰۰ واحد تولیدی جدید در شهرکها و نواحی صنعتی ایران بهره برداری شد

معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: از ابتدای امسال تاکنون هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی جدید در شهرکها و نواحی صنعتی کشور به بهره برداری رسیده که از محل بهره برداری این واحدها ۳۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،علی رسولیان روز شنبه در مراسم بهره برداری از دو طرح صنعتی در شهرک صنعتی مشهد افزود: از آنجا که تقاضا برای سرمایه گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی کشور بسیار زیاد است، پس گرفتن زمین از صاحبان صنایعی که در زمینهای واگذار شده اقدام صنعتی انجام نداده اند در اولویت قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: در این راستا از ابتدای امسال تاکنون ۵۱۰ هکتار زمین در شهرکها و نواحی صنعتی کشور که تا کنون هیچ اقدام صنعتی بر روی آنها انجام نگرفته شده بود، پس گرفته شده و به سرمایه گذاران جدید اختصاص یافت.

وی گفت: از این پس زمینهای راکدی که در اختیار واحدهای صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی قرار گرفته و هیچ اقدام صنعتی روی آن صورت نگرفته باشد، بدون اغماض پس گرفته خواهد شد.

معاون وزیر صمت ادامه داد: برای نخستین بار مجوز لازم از مراجع ذیربط برای ایجاد شهرکهای صنفی- تولیدی اخذ شده و شورای نگهبان آن را مصوب کرده است لذا شهرکهای صنفی و تولیدی متعددی در کشور به بهره برداری خواهد رسید.

رسولیان با اشاره به ظرفیتهای خراسان رضوی در صنوف تولیدی مختلف بویژه گوهرسنگها و سنگهای قیمتی اظهار امیدواری کرد، بزودی شهرک صنفی تخصصی گوهرسنگها در این استان ایجاد شود.

وی بیان کرد: سازمان صنایع کوچک ایران الگوی جدیدی را در قالب توسعه کارگاه‌های کوچک در شهرکها و نواحی صنعتی آغاز کرده که در این راستا ایجاد یکهزار و ۸۰۰!واحد کارگاهی در دستور کار قرار گرفته که از این تعداد ۴۰۰ واحد در استان خراسان رضوی ایجاد خواهد شد.

وی اظهار داشت: تکمیل اجرای طرحهای صنعتی موجود بویژه طرحهایی که در مرحله نصب ماشین‌آلات هستند یکی از مطالبات جدی ما است، در این راستا از سال گذشته با برنامه ریزی دقیق این مساله مورد توجه قرار گرفته و از ابتدای امسال تاکنون تعداد واحدهایی که در مرحله نصب ماشین آلات در شهرکهای صنعتی کشور هستند، نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: هم اینک چهار هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی در شهرکها و نواحی صنعتی کشور در مرحله نصب ماشین آلات هستند و اگر احساس کنیم هر یک از این واحدها قصد تولید وبهره برداری ندارند بلافاصله زمین از آنها بازپس گرفته شده و به سرمایه گذار جدید واگذار می‌شود.
معاون وزیر صمت افزود: امسال ۶ هزار میلیارد تومان طرح عمرانی در شهرکها و نواحی صنعتی کشور در دست اجراست.

مدیرعامل صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: خراسان رضوی جزو استانهای با ظرفیت در توسعه صنعتی و دارای موقعیت ویژه جغرافیایی است و تقاضا برای فعالیت اقتصادی در این استان بسیار است، افراد زیادی برای دریافت زمین و زیرساختها به این سازمان مراجعه می کنند و ما وظیفه خود می دانیم که زیرساختهای مورد نیاز آنها را با توجه به ظرفیتهای خود تامین کنیم.

رسولیان اظهار داشت: موضوع تامین زمین و تکمیل زیرساختها در شهرکها و نواحی صنعتی کشور به جد و حساسیت ویژه ای در حال پیگیری است، تفاهم های خوبی با دستگاه های اجرایی حوزه برق در سطح ملی صورت گرفته و اعتباراتی نیز در این زمینه اختصاص یافته اما تمرکز سازمان صنایع کوچک بیشتر بر منابع داخلی است، امیدواریم سال آینده بخشی از نیاز برق شهرکها و نواحی صنعتی کشور برطرف شود.

وی خرید پساب شهری مشهد برای تامین آب مورد نیاز شهرکهای صنعتی اطراف این کلانشهر از دیگر برنامه های سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران برشمرد و افزود: امسال مدیران خراسان رضوی متعهد شده اند، ۳۰۰ هکتار زمین به گستره شهرکها و نواحی صنعتی این استان اضافه شود.

امروز سه واحد صنعتی در حوزه سلولزی، غذایی و فلزی در شهرک صنعتی مشهد (کلات) با حضور معاون وزیر صمت افتتاح شد.

برای بهره برداری از این طرحها هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و برای ۱۲۰ نفر شغل ایجاد شده است.

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

اقتصادی

عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 19 02 52 - عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر عملیات مبارزه زمستانه با آفات و بیماری های گیاهی را بسیار مهم و به کشاورزان توصیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت:عمليات مبارزه زمستانه، عملياتي است كه در مقطع زماني از ابتداي آذر تا انتهاي بهمن ماه براي كنترل آفات و بيماري ها انجام مي شود كه هدف از آن برهم زدن مكان امن آفات و بيماري ها و كاهش ذخيره آفت يا بيماري براي سال بعد است كه در تقليل جمعيت آفت در سال آينده وكاهش خسارت بسيار مؤثر است.

شجعی افزود:پس از برداشت محصول لازم است كليه اندام هاي خشك وآلوده ازسطح باغات جمع آوري شده وسوزانده يا زير خاك دفن شوند.

وی ادامه داد:بقاياي گياهي مي تواند جولانگاه آفات و بيماري هاي گوناگون باشد لذا بقاياي هرس شاخه ها و ميوه هاي برداشت نشده و يا ريخته شده بر روي زمين مي توانند براي بهداشت باغ خطرآفرين باشد.

مدیر جهاد کشاورزی بیان کرد:تمامي بقاياي گياهي آلوده بايستي در باغات معدوم شوند معدوم كردن اين بقايا به دو شيوه سوزاندن و يا دفن عميق امكان پذير است بنابراين هرگز بقاياي گياهي را در محيط باغ دپو نكنيد و منتظر پوسيده شدن آنها نباشيد.

او تصریح کرد:در طول زمستان يك يا دو مرتبه در دماي زير صفر باغات را آبياري نموده تا با ايجاد يخ آب همراه با شخم به موقع جمعيت آفات در خاك كاهش يابد آبياري غرقابي زمستانه يا يخ آب علاوه بر كنترل بخش زيادي از آفات موجب بهبود خواص فيزيكي خاك مي شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 09 32 23 - برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدمحمد رضا رضایی ،کارشناس بهبود نظام های ترویجی سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به جایگاه باغداران دهستان میانکوه در استان ، کیفیت سیب میانکوه را در کشور نمونه ارزیابی کرد.

و ی از واگذاری فعالیتهای غیرحاکمیتی به شرکتهای غیر دولتی خبرداد و تاکید داشت : با امید خدا وحمایت باغداران در صورت استقرار شرکت خصوصی در دهستان، مشکلات باغداران تا حدود زیادی مرتفع می شود.

همچنین،مجید فروهر از محققین مرکز تحقیقات کشاورزی به اهمیت تغذیه در مدیریت باغ اشاره و بیان داشت : شرایط هر باغ متفاوت بوده و نمی توان نسخه مشخصی برای همه باغداران ارائه داد ، امیری جامی از دیگر محققین مرکز تحقیقات توضیحاتی پیرامون آفات سیب بیان داشت و به اهمیت مبارزه زراعی زمستانه ومبارزه تلفیقی و شیمیایی در طول دوره داشت تاکید کرد.

همچنین محمد رضا سعادتیان ، رئیس ترویج درگز با اشاره به سطح زیر کشت باغات در شهرستان ،اجرای طرح های آبیاری تحت فشار،تغییر ارقام و جایگزینی ارقام جدید وپرمحصول با انجام سرشاخه کاری را ازجمله اهداف و برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی بیان داشت و افزود: دقت در افزایش کیفیت و کمیت سردخانه،صنایع بسته بندی و اخذ مجوزهای استاندارو گواهی سلامت جهت صادرات و توسعه صنایع تبدیلی از دیگر برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی می باشد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب

اقتصادی

احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

منتشر شده

در

photo 2022 11 30 11 50 43 - احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان در محل ناحیه صنعتی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب با اعلام این خبر گفت : کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان با سرمایه گذاری 130میلیارد ریال در حال احداث می باشد که تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی شامل خرید زمین و کلیه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز انجام شده که در صورت ارائه به موقع تسهیلات مورد نیاز ،پیش بینی می شود این کارخانه تا پایان سال 1402 به بهره برداری برسد.

وی ظرفیت این کارخانه را 50هزار تن خوراک دام و طیور در سال عنوان کرد و افزود : با بهره برداری از این واحد 18 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم در شهرستان اشتغال زایی خواهد شد.

رودسرابی با اشاره به وجود بیش از 120هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از کارخانه مذکور ،تامین کامل کنسانتره و دان مورد نیاز دامداران و مرغداران شهرستان صورت پذیرد.

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی خوشاب

ادامه مطلب

برترین ها