با ما همراه باشید

اقتصادی

۲۸ بهمن آخرین مهلت ارسال مقالات به کنگره ملی اقتصاد در آیینه قرآن و عترت

منتشر شده

در

photo 2022 01 29 19 31 06 - ۲۸ بهمن آخرین مهلت ارسال مقالات به کنگره ملی اقتصاد در آیینه قرآن و عترت

 

دبیر علمی کنگره‌ بین المللی اقتصاد، اشتغال و تولید در آیینه قرآن و عترت گفت: ۲۸ بهمن آخرین مهلت ارسال مقالات به کنگره بین المللی اقتصاد،اشتغال و تولید در آیینه قرآن و عترت است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، عادل پیغامی ، دبیر علمی کنگره بین المللی اقتصاد در آیینه قرآن و عترت در نشست خبری کنگره بین المللی اقتصاد، اشتغال و تولید در آیینه قرآن و عترت افزود: با توجه به‌ برگزاری اختتامیه این کنگره در اسفندماه، ۲۸ بهمن آخرین مهلت ارسال مقالات به کنگره بین المللی اقتصاد،اشتغال و تولید در آیینه قرآن و عترت است.

 

دبیر‌علمی کنگره بین‌المللی اقتصاد، اشتغال و تولید در آیینه قرآن و عترت خاطر نشان کرد:در ذیل مجموعه فعالیت های این کنگره یک‌جامعه علمی برای پژوهش در خصوص این موارد مشخص شناسایی و ایجاد شود.

 

وی افزود : برگزاری این همایش بستری برای یک پویش و جنبش علمی از اهالی قلم و اندیشه در خصوص معارف امام رضا(ع) است.

 

دبیر علمی کنگره بین المللی اقتصاد، اشتغال و تولید در آئینه قرآن و عترت تاکید کرد: در این کنگره مجموعه نشست هایی نیز طراحی شده و برای اینکه جامعه علمی در نسل جدید شکل بگیرد کرسی های آزاد اندیشی برگزار شده تا پژوهشگرانی که در حوزه و دانشگاه علاقه‌مند به مباحث بین رشته ای هستند بتوانند بین این محفل علمی حضور پیدا کنند.

 

پیغامی با اشاره به همکاری بسیاری از مراکز علمی با این کنگره گفت: آخرین مهلت‌ارسال مقالات و پژوهش های انجام شده ۲۸ بهمن ماه است.

وی افزود:دهم و یازدهم اسفندماه نیز اختتامیه جشنواره با حضور میهمانانی شامل اندیشمندان و اقتصاددانان برگزار خواهد شد. محتواهای آماده شده نیز در قالب سیاست نامه هایی پیاده سازی و تنظیم و به مجموعه های مربوطه ارسال می شود.

 

همچنین ، عبدالحمید طالبی ، رئیس دبیرخانه امام رضا(ع) و علوم روز گفت: سازمان علمی و فرهنگی آستان‌ قدس رضوی برای تحقق مرجعیت علمی‌ دبیرخانه امام رضا(ع) و علوم روز را ایجاد کرد.

 

وی با اشاره به برگزاری کنگره بین المللی اقتصاد، اشتغال و تولید در آیینه قرآن وعترت گفت :ظرفیت فعالیتی عظیم این کنگره می تواند با استفاده از سیره و معارف امام رضا(ع) در گفتمان سازی و جهاد تبيينی موثر واقع شود و این ظرفیت محتوایی عظیم‌بتواند نقش خود را ایفا کند.

رئیس دبیرخانه بین المللي امام رضا(ع) و علوم روز گفت: یکی از سیاست های کلان آستان قدس رضوی تبیین و ترویج‌معارف قرآنی و سنن اهل بیت(ع) با محوریت سیره علمی امام‌ رضا(ع) است‌ در سراسر جهان‌است چراكه آستان قدس متعلق به تمام مردم جهان است.

 

 

شبنم مقدم

اقتصادی

برداشت گندم در سطح 11 هزار هڪتار از اراضی ڪشاورزی شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 06 27 10 05 45 - برداشت گندم در سطح 11 هزار هڪتار از اراضی ڪشاورزی شهرستان مشهد

سرپرست جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از برداشت گندم در سطح 11 هزار هڪتار از اراضی ڪشاورزی شهرستان مشهد خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد میری دیسفانی، سرپرست جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد گفت : آغاز برداشت گندم در شهرستان مشهدشروع شده و همه عوامل برداشت با همت مضاعف و تلاش زیاد مشغول برداشت گندم هستند.

میری دیسفانی بیان ڪرد : برداشت محصول گندم آبی از11 هزار هڪتار ازاراضی ڪشاورزی شهرستان با میانگین 4 تن درهر هڪتار آغاز شده است وپیش بینی می شود ڪه بیش از 35 هزارتن گندم شهرستان مشهد تحویل سیلوهای گندم شود .

وی گفت : امسال دولت قیمت خرید تضمینی گندم را 115 هزار ریال با احتساب جایزه به ازای هرڪیلوگرم اعلام ڪرده است.

میری دیسفانی اشاره ڪرد : این محصول به  شکل مستقیم برای 22 هزار نفر و بیش از 10 هزار نفر فصلی اشتغالزایی فراهم ڪرده است .

وی بیان ڪرد : خرید تضمینی و ذخیره سازی گندم در شهرستان مشهد توسط سیلوی شماره ۳ جاده فریمان ، سیلوی شماره ۱ طلاب ، سیلوی شهدینه جاده قدیم قوچان شهرڪ فردوسی ، ڪارخانه آسه آرد نیشابور بخش احمد آباد ، ڪارخانه آرد امام رضا بخش مرڪزی معین آباد انجام میگیرد و ڪشاورزان می توانند محصول تولیدی خود را تحویل سیلوهای گندم دهند .

میری دیسفانی با تأڪید بر اهمیت وجود امنیت غذایی در ڪشورگفت: مقام معظم رهبری، توجه به این بخش را مهم و جزو اولویت‌ها می‌دانندو در شرایط ڪنونی بخصوص جنگ روسیه و اڪراین و اهمیت غلات در دنیا ( بخصوص گندم ) تولید و خرید گندم در سالجاری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد .

وی افزود: ڪشاورزی علاوه بر تأثیر به سزایی ڪه در میزان اشتغال، افزایش رشد اقتصادی و تولید ناخالص ملی دارد، در قدرت و پایداری ملی و استقلال یڪ ڪشور نیز حائز اهمیت بوده و می‌تواند قدرت چانه‌زنی یڪ ڪشور را در دنیا افزایش دهد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی مشهد

ادامه مطلب

اقتصادی

توزیع 173 جعبه لارو کرم ابریشم بین نوغانداران نیشابوری

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 20 27 31 - توزیع 173 جعبه لارو کرم ابریشم بین نوغانداران نیشابوری

مدیر جهادکشاورزی نیشابور از تحویل 173 جعبه لارو کرم ابریشم به نوغانداران این شهرستان جهت تولید پیله تر ابریشم خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد علی فرهمند راد ،معاون رئیس سازمان ومدیر جهادکشاورزی نیشابور اظهار داشت: در سال جاری173 جعبه لارو نوغان با قیمت یارانه‌ای هر جعبه 300 هزار ریال بین 30 نفر از بهره برداران نوغاندار توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته 3 هزار و200 کیلوگرم پیله تر کرم ابریشم در این شهرستان تولید شد و پیش بینی می شود در سال جاری بیش از 3 هزارو 500 کیلوگرم پیله تر تولید شود .

مدیر جهاد کشاورزی نیشابور گفت: میزان تولید پیله تر از هر جعبه تخم نوغان ارتباط مستقیم به تغذیه و مراقبت از کرم‌ها و فراهم بودن محیط پرورش دارد ،پرورش کرم ابریشم به عنوان یک صنعت در کنار فعالیت‌های کشاورزی و باغداری در ایجاد اشتغال مؤثر است، بطوریکه در سال جاری اشتغالزایی برای 60 نفر را فراهم کرده است.

وی گفت: علاقه‌مندان به حرفه نوغانداری هر ساله در ابتدای فصل بهار برای تحویل تخم نوغان به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه می کنند.

فرهمند راد تصریح کرد: فضای مورد نیاز برای پرورش هر جعبه کرم ابریشم 25 مترمربع بوده و تعداد تخم نوغان موجود در یک جعبه حدود ۲۷ هزار عدد است.

وی به دیگر شرایط پرورش کرم ابریشم اشاره کرد و افزود: برگ مورد نیاز برای پرورش هر جعبه تخم نوغان حدود 600 الی 700 کیلوگرم است.

وی برای فعالیت نوغانداری علاوه بر تخم یا لارونوغان ،اقلام مورد نیاز جهت تولید را قیچی ،اره، سبد حمل برگ، رطوبت‌سنج، دماسنج، توری، مواد ضدعفونی‌کننده و آهک مرده عنوان کرد و ادامه داد: طول دوره پرورش تخم جعبه کرم ابریشم ۴۵ روز است که شامل 15روز تفریخ و 30روز پرورش است و در صورت استفاده از لارو تفریخ شده حدود32 روز می باشد.

 

فرهمندراد اظهار داشت: قیمت هر کیلو پیله تر در سال جاری بر اساس کیفیت بین200 تا 260هزار تومان می باشد .

 

 

منبع: روابط عمومی جهادکشاورزی شهرستان نیشابور

ادامه مطلب

اقتصادی

تحویل چغندر پاییزه گلستان به کارخانه قند جوین از مرز چهل و سه هزار تن گذشت

منتشر شده

در

photo 2022 06 25 19 19 07 - تحویل چغندر پاییزه گلستان به کارخانه قند جوین از مرز چهل و سه هزار تن گذشت

بالغ بر چهل و سه هزار تن چغندر قند طی ۱۰ روز به کارخانه قند جوینتحویل شد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران علی اکبر قارزی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین از تحویل بالغ بر چهل و سه هزار تن محصول چغندرقند پاییزه طی ده روز گذشته خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت کشت چغندرقند در شهرستان به عنوان ماده خام تولید شکر و از طرفی اهمیت این محصول برای به چرخش درآمد چرخه اقتصاد کارخانه ها افزود: به لطف خدا طی ده روز گذشته بالغ بر چهل و سه هزار تن محصول چغندرقند پاییزه از استان گلستان به کارخانه قند جوین تحویل گردیده که این عدد به نوبه خود بسیار قابل توجه است.

مهدی طلوعی نسب،مدیر کشاورزی کشت و صنعت جوین نیز با اشاره به نیاز به ترویج کشت چغندرقند به صورت پاییزه با توجه به نیاز آبی پایین و مزایای بسیار خوب آن افزود: به لطف خدا از سطح دو هزار و ۵۰۰ هکتار مزارع چغندرقند پاییزه گلستان بیش از 800 هکتار آن در طول 10 روز گذشته برداشت و رقمی معادل چهل و سه هزار و ۱۵۸ تن چغندرقند خالص تحویل کارخانه قند جوین  شده است.

وی افزود: عملکرد متوسط این مزارع تا کنون 51 تن در هر هکتار با عیار متوسط 14/7 درصد بوده که به تدریج رو به افزایش است.

طلوعی نسب یادآور شد: هر روزه حدود چهارهزار و ۵۰۰ تن تا پنج هزار و ۵۰۰ تن چغندرقند از استان گلستان تحویل کارخانه قند جوین میشود که از این مقدار حمل چغندرقند در نوع خود بینظیر است.

وی خاطر نشان کرد: به دلیل فساد پذیری این محصول در هوای گرم تابستان امکان سیلو کردن آن وجود ندارد و باید به صورت مستقیم به کارخانه تحویل شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی جوین

 

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها