با ما همراه باشید

اقتصادی

‍شفافیت مالی در گروه شرکت های پدیده

منتشر شده

در

photo 2021 07 27 09 58 21 - ‍شفافیت مالی در گروه شرکت های پدیده

مدیر عامل گروه شرکت های پدیده از انطباق نظام مالی و رعایت استانداردها در گروه شرکت های پدیده و شفافیت مالی در این هلدینگ بزرگ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، ورودی گفت: در راستای سیاست‌های هیات مدیره شرکت توسعه و سایر شرکت های گروه و به منظور شفافیت مالی و ارائه گزارشات مالی منطبق بر آن، انضباط مالی و رعایت استانداردهای مربوطه در دستور کار تمامی امور به ویژه امور مالی گروه شرکت های پدیده قرار گرفت.

وی افزود: نمود عینی بخشی از این اقدامات را می‌توان در گزارش های حسابرسی و بازرسی عملکرد سال 1399 گروه شرکت های پدیده که مجامع آنها نیز مطابق برنامه های زمانبندی در موعد قانونی و مقرر برگزار گردیده مشاهده کرد.

وی از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه در ۱۴ مردادماه جاری با رعایت ضوابط و دستور العمل های سازمان بورس خبر داد و گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی های صورت گرفته، بندهای حسابرسی که تاثیر قابل توجهی در گزارشات مالی در سنوات گذشته داشت برطرف شد که اثرات آن در گزارشهای حسابرسی و بازرسی قابل مشاهد می باشد.

ورودی با تاکید به اینکه گروه شرکت های پدیده بحران های قبلی خود را پشت سر گذاشته و به ثبات مدیریت و تصمیم گیری رسیده است تصریح کرد: برخی آثار و تبعات باقی مانده بحران های شرکت پدیده، با برنامه ریزی های صورت پذیرفته در حال برطرف شدن است.

وی به تسویه بدهی به اشخاص حقوقی و حقیقی از جمله پیمانکاران قبلی پروژه اشاره نمود و گفت: با برگزاری جلسات کمیته وصول مطالبات و تسویه دیون و با اولویت های تعیین شده این مطالبات در حال تسویه بوده و یا در جریان تعیین تکلیف و تسویه می باشد.

مدیر عامل گروه شرکت های پدیده افزود: در این رابطه امکان تهاتر تسویه بدهی ها از طریق ارائه سهام شرکت ابنیه حسب مصوبه هیئت مدیره محترم شرکت توسعه با شرایط تعیین شده فراهم گردیده است که امید می رود روند تسویه بدهی ها را سرعت بخشد.

وی در خصوص افزایش سرمایه شرکت توسعه گفت: با توجه به برخی از بندهای منعکس شده در گزارشات حسابرسی عملکرد سال 1399، مواردی از طرف سازمان بورس اعلام شده است که با صدور گزارشات حسابرسی شرکت توسعه و ابنیه با اخذ نظر بازرس قانونی شرکت توسعه، ابهامات سازمان بورس نیز برطرف می شود.

وی با اعلام اینکه افزایش سرمایه پیشنهادی هیئت مدیره قابلیت تایید شدن از سوی بازرس قانونی را دارد، گفت: امیدواریم پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و تصویب صورت های مالی عملکرد سال 1399 شرکت توسعه، نتایج مطلوبی کسب کنیم، ضمن آنکه مصوبه اخیر کمیته فنی سازمان حسابرسی نیز کمک شایانی به تحقق افزایش سرمایه مزبور و آتی خواهد کرد.

ورودی در زمینه بهره مندی از بخشودگی جرایم مالیاتی و تامین اجتماعی نیز گفت: علاوه بر اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف، امور مالی شرکت در حال پیگیری های مکرر است.

به گفته وی از دیگر مباحثی که با جدیت در حال پیگیری است، استقرار سیستم کنترل های داخلی مطلوب می باشد که در این خصوص ظرفیت و توانمندی بالایی در حوزه حسابرسی داخلی فراهم شده و امور مالی همکاری و اقدامات لازم را در این زمینه به عمل آورده است.

 

منیع : روابط عمومی گروه شرکتهای پدیده

اقتصادی

روز صادرات مبین اهتمام جدی وراسخ مدیریت کلان دولت

منتشر شده

در

photo 2020 11 14 11 25 07 - روز صادرات مبین اهتمام جدی وراسخ مدیریت کلان دولت

نامگذاری روز ۲۹ مهرماه هر سال در تقویم مناسبتهای ملی کشور به عنوان روز صادرات مبین اهتمام جدی وراسخ مدیریت کلان دولت و فعالان عرصه های مختلف و متنوع صنعتی، تولیدی و تجاری کشور به منظور توسعه صادرات غیر نفتی و توسعه اقتصادی کشور است. همچنین روز صادرات بهانه ای بمنظور قدردانی از طلایه داران جبهه صادرات وتجارت جهانی ،این سربازان خدوم و ایثارگر و بسیجیان جبهه جنگ و نبرد اقتصادی با دنیای استعمار و استکبار جهانیست که در سخت ترین شرایط همت خویش را معطوف به آبادانی و توسعه کشور کرده اند.

 

همچنین فرصتی است مغتنم برای تبادل افکار و اندیشه ها و بهره گیری از خرد جمعی در راستای شناخت تنگناها ، بررسی راهکارهای نیل به هدف والای جهش صادرات که بی تردید وظیفه ای ملی و دینی است. صادرات موتور محرکه اقتصاد و رمز بقای کشور در بازارهای فرامرزی و تثبیت نقش و جایگاه کشور در عرصه اقتصاد جهانی است. صادرات به طور اعم و صادرات فرآورده های چاپی و بسته بندی به صورت اخص علاوه بر ارزآوری و تولید ثروت، صدور فرهنگ، تعظیم شعائر ملی وتقویت حضور غیر تجاری یک ملت در دنیای پیرامونی را فراهم آورده و مسیری روشن وهموار برای توسعه ارتباطات بین المللی ودیپلماسی عمومی بین ملت‌ها وخالق فرصتهای تاریخی است. صادرات و افزایش توان رقابت پذیری محصولات با دیگر کشورها از نشانه های مهم بلوغ اقتصادی و رونق کسب و کار در هر جامعه ای است.

بی تردیدصنعت فرابخشی وبین بخشی چاپ وبسته بندی پیشران توسعه صادرات بوده و تجهیز ناوگان چاپی کشور و استان به دستگاه ها وماشین آلات مدرن چاپی وبسته بندی در کنار اتخاذتدابیر مناسب بمنظور جذب سفارشات چاپی کشورهای همسایه آسیای میانه ونیز تسهیل و رفع تنگناها و موانع احتمالی و اصلاح قوانین و مقررات صادراتی وافزایش کمی و کیفی مشوقهای صادراتی کمک شایانی در جهت ایجادفرصتهای شغلی جدیدو توسعه اشتغال پایدار باهدف تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص رونق و جهش تولید بویژه موضوع مهم اقتصاد مقاومتی خواهدبود.

اینجانب بیست و نهمین روز از ماه مهرکه مزین به روز صادرات است را به کلیه فعالان و جهادگران عرصه صادرات و تجارت جهانی خصوصا فعالان حوزه صادرات محصولات چاپی وبسته ، نشر ومحصولات چاپی تبریک وتهنیت عرض نموده و از خدمات با ارزش ، غرور آفرین وتحسین برانگیز آن عزیزان تقدیر وسپاسگزاری نموده، توفیقات روزافزون و سلامتی همه حماسه سازان عرصه جهاد اقتصادی را از درگاه ایزد منان مسئلت دارم.

افشین تحفه گر
معاون فرهنگی ورسانه ای

ادامه مطلب

اقتصادی

آغاز برداشت ذرت علوفه ای از مزارع شهرستان مه ولات

منتشر شده

در

photo 2021 10 21 11 29 32 - آغاز برداشت ذرت علوفه ای از مزارع شهرستان مه ولات

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،هادی ساربان،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات  افزود:برداشت ذرت علوفه ای از مزارع شهرستان مه ولات در سطح 50 هکتار آغاز شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات گفت: امسال حدود 50 هکتار محصول ذرت علوفه ای در سطح شهرستان کشت شده بود که پیش بینی می کنیم از این محصول کشت شده حدود 30 هزار تن علوفه برداشت شود . عملیات برداشت تا نیمه ی آبان ماه ادامه دارد و سه دستگاه چاپر کار برداشت مکانیزه این محصول را انجام می دهند .

هادی ساربان افزود: از مزایای کاشت ذرت علوفه ای می توان به عملکرد بالا ، زود رسی و مصرف آب کمتر اشاره نمود. همچنین با توجه به شرایط خشکسالی و کمبود خوراک دام و نیاز مبرم دامداران در منطقه به خوراک دام، علوفه ی برداشت شده از این مزارع به دامداران اختصاص یافت.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه این محصول به صورت سیلویی استفاد می‌شود، برنامه ریزی لازم برای آموزش نحوه‌ی سیلاژ و نگهداری، میزان و نحوه استفاده انجام شده است.

 

منبع:مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات

ادامه مطلب

اقتصادی

خودکفایی کشور در تولید شکر طی 3سال آینده

منتشر شده

در

photo 2021 10 21 08 56 21 1 - خودکفایی کشور در تولید شکر طی 3سال آینده

معاون وزارت جهاد کشاورزی از خودکفایی کشور در تولید شکر طی 3سال آینده خبر داد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، علیرضا مهاجر ، معاون زراعت وزارت کشاورزی در حاشیه آغاز چهل و پنجمین دوره ی شروع بعه کار کارخانه قند جوین از خودکفایی کشور در تولید شکر خبر داد.

معاون زراعت وزارت کشاورزی در آیین آغاز چهل و پنجمین سال فعالیت کارخانه قند جوین افزود: بدون شک با افزایش هم افزایی و تلاش در جهت افزایش عملکرد در واحد سطح کشتزارهای چغندر قند و افزایش عیار محصول تولیدی میتوان نوید خودکفایی کشور در تولید شکر را به مردم داد.

وی خاطر نشان کرد :به منظور کاهش هزینه ها و افزایش تولید محصول چغندر قند، برنامه های کشت پاییزه در استانهای پرآب و نیز مدیریت مصرف آب از طریق اجرای طرح های آبیاری نوین مورد توجه قرار گرفته است.

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اهمیت کشت محصولات راهبردی افزود: با توسعه کارخانجات و افزایش ظرفیت خودکفایی، می‌توان علاوه بر ایجاد اشتغالزایی برای جوانان از خروج ارز از کشور جلوگیری کرد.

مهاجر افزود: تولید محصولات راهبردی تأثیر بسیار مهمی در امنیت غذایی کشور دارد و به همین منظور برنامه نخست، تولید کافی این محصولات در داخل است و در مراحل بعد به تولید دیگر محصولات پرداخته می شود.

 

همچنین، علی اکبر قارزی،مدیر جهاد کشاورزی جوین نیز گفت: پنج هزار و ۲۰۰ هکتار از کشتزارهای این شهرستان به کشت چغندر قند اختصاص دارد.

 

قارزی افزود: با توجه به میانگین برداشت حدود ۵۵ تن در هکتار، پیش بینی می شود امسال افزون بر ۲۸۰ هزار تن محصول چغندر بهاره در شهرستان تولید شود.

 

وسعت زمین‌های باغی و زراعی جوین ۳۵ هزار هکتار و محصولات عمده آن گندم، جو، چغندرقند، زیره، پیاز، هندوانه و پسته است و این شهرستان ۱۲ هزار بهره‌بردار در بخش‌های کشاورزی، باغداری، دامپروری و طیور دارد.

 

 

منبع: روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها