با ما همراه باشید

فرهنگی

منتشر شده

در

photo 2021 09 28 13 08 42 -

با حضور سیدمهدی شجاعی؛
آئیین رونمایی از کتاب «جوشن حسینی: هزار سلام بر حضرت حسین(ع)» برگزار شد

آئین رونمایی کتاب «جوشن حسینی: هزار سلام بر حضرت حسین(ع)» با حضور نویسنده کتاب و مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در استودیو کتاب اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، آئین رونمایی کتاب «جوشن حسینی: هزار سلام بر حضرت حسین(ع)» با حضور سیدمهدی شجاعی، نویسنده کتاب وحجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در استودیو کتاب اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن تسلیت اربعین حسینی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت دفاع مقدس، گفت: امسال نیز همچون سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا با پای دل، زائر ساحت حضرت امام حسین(ع) هستیم. یکی از اتفاقات بسیار خوب در طی دو سال گذشته در کتابخانه های عمومی استان که در ایام کرونا رخ داد، تبدیل این فرهنگسرای اجتماعی به عزاخانه های اهل بیت(ع) به ویژه سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) با محوریت کتاب است.
وی با اشاره به اهداف امام حسین(ع) از قیام کربلا، افزود: حماسه عاشورا و قیام کربلا در راستای دانایی مردم و عبور از جهالت در مسیر زندگی و شناخت اهل بیت(ع) بوده است و این خود ادله محکمی بر این مساله است که امام حسین(ع) امام دانایی و فضیلت است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با بیان اینکه تا کنون دو دوره حسینیه کتاب در ایام محرم وصفر در کتابخانه های عمومی استان برگزار شده است، گفت: امسال نیز همچون سالیان گذشته کتابخانه های عمومی پرچم عزاداری امام حسین(ع) را با محوریت کتاب و با شعار «یا حسین! زیر علمت کتاب می خوانم» برافراشته و اقدام به برگزاری برنامه ها و فعالیتهای متنوع فرهنگ به صورت حضوری و مجازی برای ادای دین به ساحت اهل بیت(ع) کرده اند.

در ادامه سید مهدی شجاعی، نویسنده کتاب« جوشن حسینی: هزار سلام بر حضرت حسین(ع)» در خصوص انتخاب نام کتاب، گفت: خواندن دعای جوشن کبیر به واسطه بخشیده شدن گناهان و عاقبت بخیری افراد است. گاهی پیش آمده که قلبا و بدون هیچ مقدمه ای به اهل بیت (ع) سلام عرض می کنیم، در این خصوص فردی از یاران امام علی(ع) به ایشان می فرمایند:«چطور است که بعضا ناگهانی به اهل بیت(ع) سلام عرض می کنیم» حضرت می فرمایند« به این دلیل است که ما دائما در حال سلام به بندگان و مومنان خدا هستیم و در واقع شما جواب سلام ما را می دهید». حضرت علی(ع) در خصوص کرامات امام حسین (ع) می فرمایند:« همه ما کشتی نجات هستیم اما کشتی حسین بزرگتر و سریعتر است».
وی در خصوص انگیزه نگارش کتاب، افزود: فرستادن سلام به ساحت حضرت امام حسین(ع) از فضای مجازی و بصورت کاملا اتفاقی شروع شد و بعدها به این نتیجه رسیدم که اگر این سلام تبدیل به هزاران سلام شود بی شک باعث جذب کرامات امام حسین(ع) و حفاظت انسان در زندگی دنیوی و اخروی می شود.
سیدمهدی شجاعی در خصوص عدم قراردادن مقدمه در اول کتاب، گفت: سلام مقدمه ای بر هر چیز است و نیازی به تکمیل شدن و توضیح ندارد. کتاب «جوشن حسینی» نیز در بردارنده هزاران سلام به ساحت امام حسین(ع) به امید دریافت کرامات از جانب ایشان است.
نویسنده کتاب «جوشن حسینی» ضمن ابراز خرسندی از این مراسم و تشکر از دست اندکاران خیر و گمنامی که در تهیه این اثر یاری رسان بوده اند، افزود: 15روز قبل افتخار این را داشتم که با حضور در حرم حضرت امام حسین(ع) با خوانش فرازی از کتاب ضمن تقدیم اثر به ساحت ایشان، رونمایی معنوی نیز از این کتاب داشته باشم.

گفتنی است، در پایان از پوستر کتاب «جوشن حسینی: هزار سلام بر حضرت حسین(ع)» نیز رونمایی شد.

فرهنگی

زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 18 03 46 - زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

دردیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی با مدیرکل اموزش و پرورش خراسان رضوی، زمینه های همکاری بررسی و بر تهیه تفاهم نامه ای در این باب تاکید شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام والمسلمین علی خیاط، رییس دانشگاه رضوی با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی دیدار و گفت و گو کرد.
در ابتدای این دیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی به معرفی دانشگاه، رشته های موجود، توانمندی‌ها و فارغ‌التحصیلان دانشگاه پرداخت.

وی در ادامه به دیدار تولیت محترم آستان قدس رضوی با وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و از ابراز تمایل وزیر در استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاه سخن گفت.

حجت السلام والمسلمین خیاط با اشاره به نقش بی بدیل آموزش و پرورش در تربیت نسل جوان انقلابی و معتقد، نسبت به زمینه های مختلف همکاری اعلام آمادگی کرد.

در ادامه سید امیر شوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و خوشامدگویی به همکاری با حوزه علمیه خراسان اشاره کرد و زمینه های همکاری را متعدد دانست.

وی در این دیدار به راه های جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه در آموزش و پرورش اشاره کرد و نیزاز معرفی دانشگاه به دانش آموزان نخبه و حضور دانش آموزان در دانشگاه و استفاده از ظرفیت دانشگاه و اعضای هیأت علمی در تدوین کتب درسی و تقویت بنیه دینی و اعتقادی دانش آموزان و معلمان و مدیران سخن گفت.

در پایان تصمیم بر آن شد که پیش نویس تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از سوی اداره کل تهیه و با اعمال نظرات دانشگاه نهایی شده و ضمن امضای طرفین اجرا و مبنای گسترش و ادامه همکاری ها قرار گیرد.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

فرهنگی

موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 44 14 - موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور در 3 بخش، ضمن کسب رتبه و موفقیت، مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی، تولیت آستان قدس رضوی، دکتر عبدالحمید طالبی، رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان حوزه فرهنگ و هنر در تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در حالی به پایان رسید که از دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سه بخش تقدیر شد.

در این دوره از جشنواره، 410 اثر از 16 کشور از جمله ایتالیا، پاکستان، ترکیه وغیره به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بر اساس داوری صورت گرفته، 39 اثر از سوی هیئت علمی داوری امتیازلازم برای قرار گرفتن در رتبه بندی برتر را کسب کردند.

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در بخش کتاب های چاپی با محوریت حرم و اماکن متبرکه با کتاب «مهندسی قرارداد اجاره موقوفات در سنجه اصل رعایت غبطه وقف» اثر محمدجواد فخر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سيدحسن وحدتي شبيري و عبدالرضا اصغري به رتبه دوم دست یافت.

این نهاد علمی فرهنگی که در زمینه نشر هم فعالیت دارد در بخش ناشران فعّال نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

در بخش بین‌الملل آثار نگارش یافته به زبان های زنده و پر مخاطب جهان (غیرفارسی) نیز از دانشگاه علوم اسلامی رضوی به خاطر چاپ کتاب «اعتقاد ما» به زبان فرانسوی تقدیر شد.
بر این اساس دانشگاه علوم اسلامی رضوی بیش از دیگر موسسات و نهاد های علمی در کسب رتبه و تقدیر به لحاظ شایستگی و فعالیت در زمینه نشرو کتاب موفقیت به دست آورده است.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

زیارت

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 41 52 - پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید شده است .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،جواد شاد ، مدیر حج و زیارت خراسان رضوی اعلام داشت :پیش ثبت نام پیاده روی اربعین از ١٠ تیر در سامانه سماح آغاز شده است و تا پایان وقت جمعه ۳۱ تیرماه حدود ۶۵ هزار نفر برای زیارت اربعین در استان خراسان رضوی پیش ثبت نام کرده اند. .

 

وی افزود:قرار بود پیش ثبت نام تا پایان تیرماه ادامه داشته باشد که بعلت درخواست های متقاضیان و شرط ثبت نام در سامانه برای عبور از مرز برای اربعین، این مهلت تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید  شده است .

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها