با ما همراه باشید

اقتصادی

150 تن انواع نهاده دامی درهفته سرد گذشته توسط امور عشایر کاشمر توزیع شد

منتشر شده

در

photo 2023 01 18 13 58 16 - 150 تن انواع نهاده دامی درهفته سرد گذشته توسط امور عشایر کاشمر توزیع شد

اقدامات امور عشایر جهاد کشاورزی کاشمر در روزهای سرد گذشته با همکاری شرکت امیر دشت ترشیز باعث به حداقل رسیدن مشکلات عشایر شهرستان شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،رضا امیری پور، رئیس اداره امور عشایر کاشمر گفت:شبکه تعاونی های عشایری در راستای وظایف و به منظور حمایت از سهامداران خود، وظیفه تهیه و توزیع نهاده های دامی با نازلترین قیمت ممکن و در زمان مناسب را برعهده دارند.

امیری پور افزود: تامین و توزیع 150 تن انواع نهاده های دامی،توزیع 15 تن آرد و همچنین توزیع 5 هزار لیتر نفت سفید از جمله اقدامات امور عشایر شهرستان با همکاری شرکت امیر دشت ترشیز بوده است.

وی  گفت:تمام تلاش و برنامه ریزی های مجموعه و خصوصا امور عشایر شهرستان کاشمر در راستای حمایت و رفع مشکلات این قشر مولد،زحمت کش و آسیب پذیر است.

 

محمد رضا اسکندری ،رئیس شرکت امیردشت ترشیز در ادامه گفت:شرکت امیردشت ترشیز با حرکت در مسیر حل مشکلات عشایر با مجموعه جهاد کشاورزی و اداره امور عشایر شهرستان و با هدف خدمات رسانی به عشایر فعالیت می کند.

اسکندری افزود:هم اکنون در زمینه های متنوعی همچون آبرسانی، تأمین خوراک دام و ارائه تسهیلات و غیره با هدف ارائه خدمات مناسب به منظور بهبود و توسعه وضعیت اجتماعی، اقتصادی و تولیدی عشایر خدمت رسانی می کنیم.

وی به مشکلات پیش روی جامعه عشایری اشاره کرد و ادامه داد:مشکلاتی که امروز جامعه عشایری با آن روبرو هستند شامل پراکندگی و سیال بودن جمعیت و ضعف زیرساخت‌های زندگی عشایر به ویژه در تأمین و تدارک راه، آب، برق، آموزش، مخابرات، بهداشت و درمان، معیشت و خدمات عمومی است.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی کاشمر

ادامه مطلب
تبلیغات
5 دیدگاه

1 دیدگاه

 1. جعفری مقدم

  1 بهمن , 1401 در 0:48 ق.ظ

  سلام اینکه یک مسکن نهاده دامی توزیع بین دامدار مولد بکنید درست نیست. راه حل توجه جهادکشاورزی به کشت پاییزه گندم وجو وذرت باید بیشتر شود نه اینکه همه خدمات دولت محترم صرف پسته تک محصولی تجاری میکنند خوب دقت بکنید دامدار مولد از استحصال آبهای زیزمینی ملی بهره مندی ندارد اعتبار واعتماد در بازار نگذاشتید این ظلم جهادکشاورزی فیضآباد مه ولات خراسان رضوی نسبت به دامدار کرده است باتشکر جعفری مقدم نمایند ه دامداران

 2. جعفری مقدم

  3 بهمن , 1401 در 4:36 ق.ظ

  سلام مسولین محترم جهاد کشاورزی فیض آباد مه ولات خراسان رضوی از کشاورزی فقط بخش باغبانی تک پسته تجاری تکیه دارد از دام مولد فراموشی دارد که از شیر خوارگی که موک می زده پستانک وتا پیری که هوش میکشد لیوان شیر وابسته گی دارد که با کنار زدن کشت پاییزه گندم وجو وذرت تیشه به ریشه دام زده ودست بر دار هم نیست نمایند ه دامداران مولد جعفری مقدم

 3. جعفری مقدم

  3 بهمن , 1401 در 4:56 ق.ظ

  سلام ازمسولین محترم دستگاه قضا نسبت به عدم بهره مندی دامداران مولد از استحصال آبهای زیزمینی ملی که بعلت سیاست گذاری جهاد کشاورزی فیض آباد مه ولات خدمات دولت محترم رافقط صرف تک محصولی پسته تجاری نموده وکشت گندم وجو وذرت توجه نداردوخرد کردن وتغییر کاربردی صحرابندی قنات فیضآباد پیش گرفته است تقاضای ورود دارم باتشکر جعفری مقدم نمایند ه دامداران مهولات

 4. جعفری مقدم

  3 بهمن , 1401 در 6:26 ق.ظ

  سلام واحترام خواهشمندم به اطلاع رسانی در امور دام توجه بیشتر بفرمایید دام سبک به رویه گلخانه ای زراعی متوان در مکان متمرکز محیا داشت البته بشرطی که جهاد کشاورزی به کشت پاییزه گندم وجو وذرت اهمیت بیشتر دهد واز تک محصولی پسته تجاری دست برداردبا تشکر جعفری مقدم نمایند ه دامداران شما دامدار فقط عشایر می پندارید

 5. جعفری مقدم

  3 بهمن , 1401 در 10:22 ق.ظ

  سلام به دامدار مولد سبک غروب نابسامانیت نزدیک است درموقعیتی هستیم که دادرسی نداریم به امید فردایی بهتر تو نیکی می کن و در دجله انداز جعفری مقدم نماینده

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اقتصادی

طرح آزمایشی اقتصاد دیجیتال دهه فجر امسال در مشهد رونمایی می شود

منتشر شده

در

14011111155254174269418014 - طرح آزمایشی اقتصاد دیجیتال دهه فجر امسال در مشهد رونمایی می شود

 

طرح آزمایشی اقتصاد دیجیتال دهه فجر امسال در مشهد با تفاهم نامه توسعه تجارت الکترونیک به بهره برداری می رسد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مشهد عمران، ابوالفضل چمندی ،معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در نشست خبری گفت:در موضوع فیلترینگ کسب و کارهایی که

با اپ های غیرایرانی کار کردند آسیب دیدند که دولت برای جبران این خسارت کسب و کار جایگزین را در طرح آزمایشی اقتصاد دیجیتال دهه فجر امسال در مشهد با تفاهم نامه توسعه

تجارت الکترونیک به بهره برداری می رسد.

 

وی انرژی را مهمترین چالش سرمایه گذاری در خراسان رضوی مطرح کرد و گفت: وضعیت اشتغال استان خراسان رضوی از ابتدای سال جاری تاکنون رشد داشته است. همانطور که در فصل بهار ۶۵ هزار نفر اشتغال مثبت‌ تجربه کردیم در فصل پاییز نیز با رشد مواجه بودیم و این در حالی استکه شاخص اشتغال در کل کشور منفی بود.

 

وی‌ اظهار داشت: در فصل بهار و تابستان و پاییز‌ نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد اشتغال در استان مثبت بوده است. همچنین نرخ بیکاری ۴.۹ درصد است کهپایین ترین نرخ بیکاری‌ در سطح کشور داشته‌ایم.

 

چمندی خاطرنشان کرد: نرخ مشارکت در استان خراسان رضوی ۴۵ درصد است که این میزان در کشور به ۴۱ درصد رسیده است. همچنین نرخ بیکاریکشور ۸.۲ درصد است که استان توانست به یک شاخص مثبت برسد.

 

وی با بیان اینکه ۱۳۰۰ میلیارد تومان به بنگاه‌های‌تولیدی‌ پرداخت شده، افزود:تسهیلات اشتغال از سوی کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شده است.

 

وی به تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک‌های استان اشاره کرد و گفت: بانک‌ها ۱۱۰ هزار میلیارد تومان‌پرداختی‌داشته‌اند که نیمی از آن وام‌های جدیداست.۹۵درصد این وام سرمایه در گردش و پنج درصد آن توسعه‌ای بوده و بیشترین در بخش صنعت و معدن و کمترین آن در بخش کشاورزی بوده است.

 

چمندی به موضوع سرمایه‌گذاری در خراسان رضوی اشاره  کرد و افزود: سرمایه گذاری در استان خراسان رضوی با یک چالشی به عنوان انرژی روبرو است. در تابستان برق و در زمستان گاز نداریم که به صنایع بدهیم. سبد انرژی کشور‌ از تنوع بسیار پایینی برخوردار است. این امر باعث شده رشد سرمایهگذاری در کشور به مخاطره بیفتد. نیروگاه‌های خورشیدی، بادی و اتمی اگر نادیده گرفته شود دچار بحران می‌شویم.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت:پایین ترین نرخ بیکاری را در خراسان رضوی داشتیم که نشان از فضای امیدبخش اشتغال در خراسان رضوی دارد.

 

وی افزود: شاخص مشارکت اقتصادی به 45 درصد رسیده و افزایش پیدا کرده است که این شاخص بسیار مهمی است.

 

شبنم مقدم

 

 

 

ادامه مطلب

اقتصادی

رونق بازارهای موقت مشهد

منتشر شده

در

photo 2023 01 30 08 24 44 - رونق بازارهای موقت مشهد

مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد از رونق بازارهای موقت مشهد خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، محمد جواد مشیری گفت: 625000 نفرغرفه از ابتدای سال تاکنون از طریق درگاه الکترونیکی این سازمان واگذار شده است.

وی افزود: در شش ماهه نخست سال جاری اشتغال 6200 نفری در این حوزه را داشتیم که آمار مطلوب و رضایت بخشی است و این آمار هم اکنون به بیش از 11000 نفر رسیده است.

مشیری گردش مالی حوزه بازارهای موقت را 4 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: برنامه این سازمان برای سال آینده توسعه این حوزه و توجه به اقتصاد خرد و حمایت از کسب و کارهای خانگی است.

مشیری ادامه داد: 50 درصد ظرفیت بازارهای موقت طی تفاهمی با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مشاغل خرد و خانگی اختصاص یافته و توسعه بازارهای بزرگ مقیاس برای تقویت بیش از پیش این حوزه برای سال آینده پیش بینی شده است.

مشیری در انتها از دستگاه های متولی کار در استان خواست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی نیز از تسهیلات ایجاد اشتغال بهره مند شود تا با سرعت بیشتری در توسعه این مسیر اقدام کند.

 

منبع: روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی

ادامه مطلب

اجتماعی

نایب رییس و سخنگوی شورای شهر مشهد خبر داد اصلاح بودجه ۱۴۰۲ به سود مشهد

منتشر شده

در

photo 2023 01 28 19 00 18 - نایب رییس و سخنگوی شورای شهر مشهد خبر داد اصلاح بودجه ۱۴۰۲ به سود مشهد

نایب رییس و سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد از ارائه موارد اصلاحی بودجه ۱۴۰۲ به سود مشهدمقدس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،موسی‌الرضا حاجی بگلو ، با اشاره به دیدار با قاضی‌زاده هاشمی؛ عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی اظهار داشت: در دیدار با عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی مواردی از موسی‌الرضا حاجی بگلو بودجه ۱۴۰۲ کشور مورد بررسی قرار گرفت و درخواست‌هایی در زمینه اصلاح بودجه ارائه شد.

نایب رییس و سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: در این دیدار که با احسان قاضی زاده هاشمی؛ نماینده مردم سرخس و فریمان و عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی و همچنین عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی صورت گرفت ۶۰ اصلاحیه با محوریت بودجه ۱۴۰۲ ارائه شد و قرار شد از سوی آقای قاضی‌زاده در سامانه مربوط به اصلاح بودجه حتما بارگزاری شود.

وی خاطرنشان کرد: محوریت اصلی این پیشنهادات ناظر به حوزه مدیریت شهری و روستایی است و قطعا با مدنظر قرار دادن آنها می‌توان تحولات خوبی به نفع مدیریت شهری و روستایی رقم زد؛ باید تشکر ویژه‌ای از مدیرکل تعاملات شهرداری مشهد داشته باشیم که در تدوین و تکمیل نظام پیشنهادات مربوطه نقش بسزایی داشتند و انشالله این ۶۰ پیشنهاد اصلاحی به صورت نهایی در بودجه ۱۴۰۲ لحاظ شود.

وی افزود:طی چند ماه گذشته به همت شورای اسلامی شهر مقدس مشهد و شهرداری مشهد با مقایسه قوانین بودجه سه سال گذشته و بررسی های کارشناسی تباصر لایحه قانون بودجه و تطبیق آن با مسائل دارای اهمیت مدیریت شهری پس از اخذ نظرات اعضای محترم شورای استان و کلان شهرهای سطح کشور؛ پیشنهادات لازم در راستای تسهیل در خدمت رسانی شهرداری ها به شهروندان جهت درج در لایحه بودجه ۱۴۰۲ درقالب موضوعات مالی، خدماتی، حمایت های دولت. ترافیک و ….  تهیه گردید و امروز با حضور قاضی زاده هاشمی نماینده مردم فریمان و عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرقت و مقرر شد درخصوص ثبت ۵۹ پیشنهاد تهیه شده توسط ایشان و پیگیری از دیگر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تاحصول نتیجه اقدام شود.

حاجی بگلو تاکید کرد: همواره عنوان کرده‌ایم که بودجه مشهد محلی است حال آن که خدمات ما در سطح ملی انجام می‌شود و لازم است به ویژه در زمینه تخصیص بودجه به شهر امام رضا(ع) متناسب با خدماتش نگاه شود.

رییس شورای اسلامی استان خراسان رضوی عنوان کرد: در تمام سال‌های اخیر این مسأله را در صدر مطالبات مشهد داشته‌ایم اما کمتر به آن بها داده شده است.

حاجی بگلو با اشاره به اینکه آسیب‌شناسی مناسبی توسط محققان و متخصصان حوزه بودجه در این زمینه صورت گرفته اظهار داشت: بخشی از اصلاحات پیشنهادی ناظر به مشهد و بخشی نیز ناظر به بهبود وضعیت استان خراسان رضوی است و بخشی از پیشنهادات ارائه شده نیز کلی و ناظر به بهبود برخی فرآیندها در سطح کلان است.

وی بیان کرد: عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی در این دیدار وعده داد اصلاحات پیشنهادی را در سطح مجلس ارائه و نسبت به کاربست آن پیگیری داشته باشد.

 

ادامه مطلب

برترین ها