با ما همراه باشید

اجتماعی

 3 ماه آینده مرکز توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی سردار شهید سلیمانی به بهره برداری می رسد

منتشر شده

در

164086775773524d9cr44akpbjm79404tf2vnh7 -  3 ماه آینده مرکز توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی سردار شهید سلیمانی به بهره برداری می رسد

 

سرپرست معاونت اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری مشهد از بهره برداری از مرکز توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی سردار شهید سلیمانی تا 3ماه آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مهدی حاتمی در حاشیه بازدید اعضای شورای شهر از پروژه مرکز توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی سردار شهید سلیمانی، با بیان اینکه این معاونت پروژه های مشارکتی مختلفی دارد، اظهار کرد: ستاد خیرین شهر یار نسبت به جذب سرمایه گذاران اقدام کرده و آنان نیز با نیت خیر وارد این موضوع شده و بعد از پایان پروژه هم انتفاعی نمی برند.

 

وی گفت: این پروژه برای رفع مشکل اشتغال و با هدف اجرای اموزش های هدف محور طراحی شد که طی یک قرارداد 3 جانبه بین شهرداری، خیرین و دولت اجرای پروژه آغاز شد؛ شهرداری زمین را تحویل داده و خیرین نیز بلافاصله پای کار آمدند اما متاسفانه تاکنون با توجه به مضیقه های مالی، بودجه مشخص شده توسط دولت به نمایندگی اداره کل سازمان فنی و حرفه ای استان، تامین نشده و 100درصد هزینه با خیرین بوده است.

 

سرپرست معاونت اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری مشهد با اشاره به افتتاح این پروژه تا 3ماه آینده، تصریح کرد: این پروژه شامل آموزشگاه و هنرستان فنی و حرفه ای دخترانه می باشد که هرساله 200 نفر در بخش فنی و حرفه ای و 200 نفر به عنوان تکنسین در هنرستان آموزش دیده و پس از آموزش به کارخانجات مشهد معرفی می شوند.

 

حاتمی تصریح کرد: خیر محترم این پروژه آمادگی دارد پس از مصوبه شورای شهر و با در اختیار دادن زمین توسط مدیریت شهری، مجموعه ای را با همین کاربری برای پسران نیز به بهره برداری برساند.

 

وی افزود: پروژه دیگری نیز در منطقه 5 مشهد توسط ستاد خیرین شهریار و به منظور کاهش اسیب های اجتماعی برای بانوان تعریف شده است که به زودی وارد مراحل اجرایی می شود.

 

همچنین،رضا حمیدی ، رئیس شورای خیرین شهر یار نیز در حاشیه این بازدید، گفت: پروژه مرکز توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی سردار شهید سلیمانی با مساحت 5300مترمربع وبا اعتباری 21 میلیارد تومانی در دوبخش آموزشگاه و هنرستان با مشارکت بخش خصوصی در حال احداث است که تا دهه فجرهنرستان و تا 3ماه اینده آموزشگاه فنی و حرفه ای پروژه به بهره برداری  می رسد.

 

وی گفت: شهرداری بلافاصله پس از تصویب مصوبه زمینی را جهت احداث این پروژه در اختیار ما قرار داد اما متاسفانه تاکنون دولت هیچ بودجه ای را به این پروژه اختصاص نداده است.

 

رئیس شورای خیرین شهر یار تصریح کرد: تاکنون به آموزش های فنی و حرفه ای توجه ویژه ای نشده است به همین دلیل بسیاری از فارغ التحصیلان ما بیکار هستن، با افتتاح این پروژه و با آموزش دختران در هنرستان وآموزشگاه آن، تکنسین هایی خواهیم داشت که می توانند در رشته های مختلف به شهروندان خدمات ارائه کنند.

 

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

اجتماعی

تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور پر شد

منتشر شده

در

photo 2022 01 15 18 48 16 - تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور پر شد

 

مدیر امور منابع آب مشهد با اشاره به آمار 9 ماهه نخست سال جاری، گفت: در این مدت تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد (شهرستان های مشهد، چناران، گلبهار، طرقبه، شاندیز و فریمان) پر شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد برزویی با اشاره به اینکه این اقدامات توسط همكاران پرتلاش امور، گروه هاي گشت و بازرسي، اجرائيات و با همكاري نيروي انتظامي و اخذ دستور قضايي انجام گرفت، اظهار کرد: از تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز مذكور، تعداد 157 حلقه چاه غيرمجاز عميق (تا عمق های 150 متر و دبي هايي تا 10 ليتر بر ثانيه) و تعداد 332 حلقه چاه غيرمجاز نيز نيمه عميق با (دبي هايي تا 15 ليتر بر ثانيه) بوده اند.

وی افزود: اين اقدامات در مدت مزبور موجب جلوگيري از برداشت غيرمجاز آب سالانه بیش از 17 میلیون مترمكعب شده است.

مدیر امور منابع آب مشهد اظهار کرد: همچنين در 9 ماهه اول سال 1400 اين امور با همكاري نيروي انتظامي تعداد 14 دستگاه و ادوات حفاري غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد شناسايي و توقيف کرده است.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: بدهی پیمانکاران میراث دوره گذشته شورای شهر مشهد است_ هیچ پروژه جدیدی تا پرداخت مطالبات پیمانکاران آغاز نمی‌شود

منتشر شده

در

photo 2022 01 12 21 47 09 - رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: بدهی پیمانکاران میراث دوره گذشته شورای شهر مشهد است_ هیچ پروژه جدیدی تا پرداخت مطالبات پیمانکاران آغاز نمی‌شود

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: شهرداری مشهد موظف شده است که تا پرداخت بدهی پیمانکاران، هیچ پروژه جدیدی را در سطح شهر آغاز نکند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،هاشم دائمی  با اعلام اینکه طی ماه‌های اخیر تجمع‌هایی از جانب پیمانکاران شهرداری مشهد صورت پذیرفته است، اظهار کرد: دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد فعالیت‌های خود را در حالی آغاز کرد که با حجم بسیاری از بدهی‌ها و مطالبات پیمانکاران که از دوره گذشته برای ما به ارث رسیده بود، مواجه شد.

وی افزود: نبود نگاه کارشناسی در آغاز پروژه‌ها و عملیات‌ها و در نظر نگرفتن میزان بودجه و پرداخت بدهی به پیمانکاران، ما را با شرایط ویژه‌ای مواجه کرده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خبرداد: با هدف خدمت به زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) پا در میدان نهاده و نسبت به احقاق حقوق پیمانکاران و فعالان حوزه شهری پایبند هستیم.

دائمی با بیان اینکه خود را متعهد به پرداخت مطالبه پیمانکاران می‌دانیم، گفت: پیشنهاد می‌شود تا پرداخت بدهی پیمانکاران، هیچ پروژه جدیدی را در سطح شهر آغاز نشود.

وی پرداخت مطالبه را حق قانونی پیمانکاران دانست و تاکید کرد: دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد در حالی کار خود را بدون پشتوانه و بدهی بسیار آغاز کرد، که هیچ‌گاه نسبت به شرایط فراهم آمده، کار تبلیغاتی نکرده و افراد و گروه‌ها را به خاطر بدهی‌ها، مورد نکوهش قرار نداده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های نیمه تمام شهر در دستور کار شورای ششم بوده و باید آن‌ها را به سرانجام برسانیم، گفت: پیمانکاران بازوی اجرایی مدیریت شهری هستند و با همت آن‌ها می‌توانیم شهر را آماده استقبال از بهار کرده و پروژه‌های آتی را طرح ریزی کرده و پیش ببریم.

دائمی در پایان بیان کرد: عملیات پرداخت مطالبات پیمانکاران در حال انجام بوده و نسبت به تسریع در انجام آن حساس هستیم؛ معتقدیم آغاز پروژه‌های جدید در شهر بایستی با پیش‌بینی منابع مالی توسط شورای شهر و شهرداری انجام گیرد.

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبرداد؛ بهره برداری بهینه از ظرفیت المانهای هوشمند شهری

منتشر شده

در

photo 2022 01 11 22 25 21 1 - مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبرداد؛ بهره برداری بهینه از ظرفیت المانهای هوشمند شهری

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: در حال اجرایی کردن توسعه کاربردهای 80 المان هوشمند موجود شهری هستیم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مهدی بدیع درباره المان های هوشمند شهری اظهار کرد: هدف از نصب المان های هوشمند شهری، فراهم آوردن زمینه آشنایی و تعامل بیشتر شهروندان با فناوری‌های شهر هوشمند است.

وی افزود: المان های هوشمند شهر مشهد در سه دسته وب کیوسک ها، المان های تعاملی هوشمند شهری و شبکه هوشمند اطلاع رسانی تقسیم می شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بیان کرد: کیوسک های هوشمند فعلی شامل کیوسک های صدور مجوز حمل و نقل بار در توقفگاههای ناوگان باری و کیوسک های درخواست تاکسی در مبادی ورودی شهر است.

بدیع درخصوص المان های تعاملی هوشمند شهری بیان کرد: المان دریچه دانش با امکان پرسش و پاسخ تعاملی، المان لبخند ماندگار با امکان پخش تصاویر واقعیت افزوده در هنگام لبخند زدن شهروندان و المان پایگاه تندرستی با هدف تشویق شهروندان به ورزش و دریافت بلیت رایگان قطار شهری از جمله این المان ها می باشند.

وی اضافه کرد: نوع سوم المان های شهری شامل شبکه هوشمند اطلاع رسانی است. از جمله ویژگی های سامانه جامع مدیریت نمایشگر های شهری می توان به امکان مدیریت آنلاین محتوا، امکان زمانبندی پخش محتوا و امکان مانیتورینگ لحظه ای اشاره کرد که در حال اجرایی کردن بهره برداری بهینه از ظرفیت موجود، گسترش اطلاع رسانی ها و ارائه دیتای لحظه ای فعالیت های شهرداری به شهروندان می باشیم.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: در حال حاضر 80 المان هوشمند در سطح شهر وجود دارد.

 

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

ادامه مطلب

برترین ها