با ما همراه باشید

سلامت

81 هکتار از اراضی شهرستان قوچان جنگلکاری شد

منتشر شده

در

photo 2021 09 18 18 11 26 - 81 هکتار از اراضی شهرستان قوچان جنگلکاری شد

81 هکتار از اراضی شهرستان قوچان جنگلکاری شد.

در سال  گذشته ، 81 هکتار از اراضی در شهرستان قوچان جنگل کاری شد .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،امیر زمانی مقدم رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قوچان با اعلام این خبر گفت: شهرستان قوچان با وسعت 384 هزار هکتار و بدلیل تنوع اقلیمی و کوهستانی بودن آن زمینه بسیار مساعدی جهت تولید چوب ، محصولات فرعی جنگل تولید گیاهان دارویی ، توسعه صنعت اکوتوریسم و جذب گردشگری طبیعت ، مبارزه با مهار گردو غبار ، جلوگیری از بیابانی شدن منطقه ، ذخیره نزولات آسمانی با اجرای پروژه های مختلف آبخیزداری ، تقویت پوشش گیاهی از جمله ویژگی های جنگلکاری در این شهرستان می باشد .

 

وی افزود: در سال 99 ، 81 هکتار جنگل کاری شد و بالغ بر 2 میلیارد و پانصد میلیون ریال هزینه گردید که در این عملیات از گونه ای مثمر و غیر مثمر و سازگار با شرایط آب و هوایی شهرستان استفاده گردید.

زمانی مقدم خاطر نشان کرد در همین ارتباط بازدید های کارشناسی برای بررسی پروژه های پیشنهادی سال 1400 جنگلکاری در دست اقدام است.

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

سلامت

 رونمایی از کارت خبرنگاران سفیر سلامت در بیمارستان ناظران

منتشر شده

در

photo 2021 10 20 12 49 42 -  رونمایی از کارت خبرنگاران سفیر سلامت در بیمارستان ناظران

 

کارت خبرنگاران سفیر سلامت در بیمارستان ناظران رونمایی شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مسعود خانی، مشاور عالی بیمارستان ناظران، از کارت خبرنگاران سفیر سلامت، که با هدف ترویج سبک زندگی سالم و فرهنگ سازی در زمینه پیشگیری و تشخیص زودهنگام، بویژه در زمینه سرطان تهیه شده است، رونمایی کرد.

 

وی گفت: برگزاری دوره های آموزشی برای خبرنگاران و پوشش سلامت خبرنگاران از جمله برنامه های این مرکز برای ارتقا سلامت جامعه است.

 

مشاور عالی بیمارستان ناظران افزود: برای خبرنگاران کلاس ها و دوره های آموزشی برگزار می  کنیم تا با دانش و تخصص بیشتری در کنار ما حضور داشته باشند و در تحلیل خبر ها تخصصی تر ورود پیدا کنند تا از این طریق بتوانیم در آگاه سازی جامعه در حوزه سلامت اقدامات ارزشمندی را رقم بزنیم.

 

همچنین، خدیجه رضایی کارشناس مسئول برنامه های سرطان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این انجمن در راستای توانمند سازی زنان به منظور خود مراقبتی، پیشگیری و درمان اثر بخش سرطان پستان افتتاح شده است و امیدواریم با اهداف و رسالتی که این انجمن در دستور کار خود دارد بتواند اتفاقات بزرگی را در کنترل و درمان سرطان در مشهد به ارمغان بیاورد.

 

همچنین فاطمه  ورشویی رئیس مرکز رادیو تراپی و انکولوژی رضا(ع) و از اعضای انجمن حمایت از بیماران سرطان پستان مشهد گفت: انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد در راستای مسئولیت های اجتماعی و به مناسبت روز ملی سلامت بانوان اقدام به افتتاح سامانه غربالگری سلامت بانوان کرده است.

 

وی اشاره کرد: در این سامانه در سه حوزه ماموگرافی، سونوگرافی، پاپ اسمیر و معاینه توسط پزشک به صورت رایگان از ۱ آبان تا ۱۹ آبان، سالروز تاسیس انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد، ادامه  دارد.

ورشویی افزود: این طرح به  شکل همزمان در بیمارستان ناظران مشهد و مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا(ع) اجرا می شود. همچنین پس از پایان مهلت ارائه این خدمات در دوره های بعدی به صورت رایگان یا با تخفیف ادامه دارد.

 

وی گفت : انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد در راستای مسئولیت اجتماعی خود اقدام به فرهنگ سازی در زمینه غربالگری و تشخیص زودهنگام،  کرده  و  زنان می توانند به آدرس sc.rroc.ir مراجعه وثبت نام کنند.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

سلامت

مدیرکل بنیاد خراسان رضوی: بنیاد خراسان رضوی پیگیر مجوز دو مرکز درمانی برای جانبازان است

منتشر شده

در

photo 2021 10 19 20 47 26 - مدیرکل بنیاد خراسان رضوی: بنیاد خراسان رضوی پیگیر مجوز دو مرکز درمانی برای جانبازان است

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: دو مرکز درمانی ویژه جانبازان که نیازمند مجوز درمانی از سوی دانشگاه علوم پزشکی است، در جلسه با مدیران دانشکاه علوم پزشکی مشهد طرح و مورد بررسی قرارگرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام حسین معصومی، به دیدار دکتر محمد علی کیانی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد رفت و ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا گفت: استان خراسان رضوی بیش از 50 هزار جانباز تحت پوشش دارد که تعدادی از این عزیزان با مجروحیت‌های خاص و نیازمند خدمات درمانی ویژه هستند که جانبازان قطع نخاع و جانبازان اعصاب و روان در زمره این عزیزان قرار دارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی افزود: در حال حاضر سه مرکز توانخبشی امام خمینی (ره) ویژه جانبازان قطع نخاعی، مرکز بازتوانی امام خمینی (ره) ویژه جانبازان اعصاب و روان و مرکز سالمندان ایثار ویژه والدین معظم شهدا زیر نظر بنیاد در حال فعالیت و ارائه خدمات به جامعه ایثارگری است.

وی ادامه داد: در دو مرکز جانبازان قطع نخاعی و اعصاب و روان، نیاز است، خدمات درمانی و بیمارستانی نیز انجام شود تا امر خدمت رسانی به عزیزان تسهیل یابد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد استان خاطر نشان کرد: برای انجام خدمات بیمارستانی نیاز به همکاری دانشگاه علوم پزشکی است، تا مجوز بیمارستان 64 تخت خوابی مرکز بازتوانی جانبازان اعصاب و روان و دی کلنیک مرکز توانبخشی امام خمینی (ره) صادر شود.

وی تاکید کرد: بیش از چندین جلسه برگزار و مشکلات پیش روی جانبازان به علوم پزشکی انتقال داده شده است، تا این مجوز‌ها اخذ شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این دیدار گفت: ارائه خدمات درمانی و تخصصی به جامعه ایثارگری در اولویت برنامه‌های علوم پزشکی است.

محمد علی کیانی افزود: علوم پزشکی تمام توان و تلاش خود را در به کارگیری ارائه خدمات به جانبازان دارد و از هیج کوششی در این امر مهم دریغ نمی‌کند.

در این دیدار حنایی مشاور مدیرکل، غلامپور معاون بهداشت و درمان و طوریان رئیس دفتر مدیرکل و روابط عمومی بنیاد خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

 

منبع: ایثار واحد خراسان رضوی

ادامه مطلب

سلامت

آغاز عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی بیمارستان فوق تخصصصی رضوی در مشهد

منتشر شده

در

photo 2021 10 18 16 28 53 - آغاز عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی بیمارستان فوق تخصصصی رضوی در مشهد

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد گفت: ازجمله پروژه های عمرانی امسال عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی بیمارستان فوق تخصصصی رضوی است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، محسن محور، رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد درنشست خبری رونمایی از دستاوردهای علمی جدید بیمارستان رضوی افزود:طی ۲ سال اخیر گفت: راه‌اندازی ۱۱ اتاق عمل مجهز ، راه اندازی هشت واحد دندانپزشکی، هفت تخت دیالیز، توسعه بخش های دارویی، تولید هفت رادیو دارو، اجرایی شده است.

 

وی افزود: راه‌اندازی مرکز مهارتی و آموزش حرفه‌ای برای تربیت نیرو در رشته فلوشیپ معادل فوق تخصصی، آغاز عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی از جمله این اقدامات است.

 

محور گفت : با هدف تسهیل شرایط حضور مراجعه کنندگان در این مجموعه درمانی، ساخت پارکینگ سه طبقه در فضایی به وسعت ۳۵ هزار مترمربع در این بیمارستان در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود:در برنامه‌های عملیاتی سه ساله بیمارستان با هدف ایجاد منابع مالی پایدار، ارتقاء بهره‌وری و چابک سازی باید مطرح کنم که هوشمندسازی بیمارستان، جذب نیروی انسانی متخصص، جذب زائر سلامت، ارتقاء دانش نیروی انسانی، توسعه بخش اورژانس، راه‌اندازی بخش امحاء زباله‌های شیمیایی، راه‌اندازی آشپزخانه صنعتی، توسعه مرکز ناباروری، از برنامه های در دستور کار بیمارستان رضوی است.

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد از معرفی داوطلبانه بیمارستان رضوی از سوی وزارت بهداشت به سازمان بهداشت جهانی جهت کسب نشان دوستدار ایمنی، خبرداد و گفت: خرید دستگاه‌های پیشرفته ویژه بخش پزشکی هسته‌ای و… از جمله برنامه‌های میان مدت بیمارستان رضوی برای ارتقاء کیفیت خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران حضرت امام رضا(ع) است.
محور خاطر نشان کرد: ارزیابی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قالب طرح اعتبار بخشی بیمارستانهای کشور در ۲ مرحله طی ۲ سال گذشته انجام شده و بیمارستان رضوی وابسته به آستان قدس رضوی با امتیاز ۹۴.۸۴ درصد رتبه عالی را کسب کرده است.

وی افزود: ارزیابی انجام شده در ۱۹ محور نظیر مدیریت کیفیت، خدمات پرستاری، بهداشت محیط، تجهیزات پزشکی، مدیریت پیشگیری از عفونت، مراقبت مادر و نوزاد، مدیریت دارو، تصویر برداری، طب انتقال خون، خدمات آزمایشگاهی، مدیریت خدمات سرپایی و احترام به حقوق دیگران انجام شده است‌.

محور گفت: دریافت لوح بیمارستان عاری از دخانیات و لوح سبز محیط زیست ویژه کنترل عفونت و بهداشت از دستاوردهای منحصر به فرد بیمارستان رضوی در سطح کشور به شمار می‌رود.

وی خاطر نشان کرد:بیمارستان فوق تخصصی رضوی در بین هزار و ۶۰ بیمارستان کشور به لحاظ کسب بالاترین رتبه سنجش ارزشیابی (اعتباربخشی) دومین بیمارستان کشور شد.

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: در دوران کرونا این بیمارستان با دانشگاه علوم پزشکی مشهد از نظر درمان بیماران غیر کرونایی و کمک به درمان بیماران کرونایی همکاری داشته است.

وی با اشاره به کمک هزینه درمانی بیماران افزود: سالانه مبلغ حدود ۷۰ میلیارد ریال بابت هزینه درمان بیمارانی که مشکل پرداخت هزینه دارند از سوی مددکاری بیمارستان تخفیف و به بیماران کمک می‌شود.

 

همچنین، کامبیز توتونچی،معاون درمان بیمارستان رضوی مشهد هم با اشاره به اقدامات این بیمارستان در دوران کرونا گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از هفت هزار و ۳۰۰ بیمار سرپایی و ۲ هزار بیمار بستری کرونایی در بیمارستان رضوی تحت معالجه و درمان قرار گرفتند.

وی گفت: در موج پنجم کرونا ۱۰۰ تخت توسط بیمارستان رضوی برای بیماران کرونایی اختصاصی یافت و همچنین روزانه ۳۰۰ بیمار سرپایی برای دریافت رمدسیویر به این بیمارستان مراجعه کرده و ۳۲۰ سی.تی.اسکن ریه در شبانه روز در این بیمارستان انجام می‌شد.

 

 

شبنم مقدم

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها