با ما همراه باشید

فرهنگی

 90 رشته جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی همزمان با آغاز پذیرش دانشجو در دانشگاه 

منتشر شده

در

photo 2022 06 25 19 14 03 -  90 رشته جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی همزمان با آغاز پذیرش دانشجو در دانشگاه 

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی از ایجاد  90 رشته جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی همزمان با آغاز پذیرش دانشجو در دانشگاه خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد جواد سلجوقی ،سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی در نشست خبری آغاز ثبت نام تحصیلی جدید دانشجویان گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان “بزرگترین دانشگاه دولتی مهارت محور کشور” یکی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم،تحقیقات و فناوری با نگاه تحولی در ساختار کلان آموزش های کاربردی شغل محور فعالیت می کند.

 

وی افزود: با هدف ارتقا کیفیت و کارآیی نیروی کار کشور از یکم تیرماه پذیرش دانشجو از طریق سایت سنجش آموزش کشور را آغاز کرده است.

 

سلجوقی گفت :این دانشگاه به منظور دستیابی به اهداف برنامه های توسعه ای کشور و تامین نیروی انسانی ماهر موردنیاز، با ترویج فرهنگ مهارت آموزی و کسب و کار دانش بنیان و نیز ارتقای توانایی های علمی، فناوری، و مهارتی دانشجویان گام برمی دارد.

 

وی خاطر نشان کرد:دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی با رسالت تربیت نیروی انسانی متخصص، کارآفرین و دارای مهارت موردنیاز استان، در بخش های مختلف، صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر در حال فعالیت است.

 

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی گفت هم اکنون با تدوین برنامه های درسی و سرفصل متنوع و متمایز از سایر دانشگاه ها با کمترین اتکا به بودجه دولتی و با همکاری بخش های غیردولتی، دارای بیش از 16500 دانشجو در سطح استان است.

 

وی گغت :این دانشگاه دارای بیش ازچهار هزار و  7000 مترمربع فضای آموزشی شامل کلاس، فضاهای کارگاهی،ازمایشگاهی، کتابخانه، رفاهی ،ورزشی، و مراکز رشد خوشه های فناوری و مراکز نوآوری با ایده جذب خلاقیت ها و نوآوری افراد می باشد.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی افزود : دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، پس از استان تهران به عنوان دومین استان با جمعیت دانشجویی اشتغال به تحصیل در آموزش های مهارتی علمی کاربردی است.

 

وی درباره پذیرش دانشجویان امسال گفت : پذیرش دانشجوی مقطع کارشناسی حرفه ای این دانشگاه از یکم تیرماه در 228 کد رشته محل کارشناسی و از 13 تیرماه در 286 کد رشته محل کاردانی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام خواهد شد. هم چنین امکان ادامه تحصیل در سایر دانشگاههای داخل و خارج از کشور برای دانشجویان، دانش آموزان و علاقمندان پس از تحصیل در دانشگاه جامع علمی کاربردی فراهم شده است.

سلجوقی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی برای نیل به اهداف تعیین شده امسال 90 کد رشته محل جدید را برای اولین بار در پذیرش جاری اجرا خواهد کرد تا علاقمندان بتوانند در زمینه ها و رشته های مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند.

 

وی خاطرنشان  کرد:  ظرفیت پذیرش مهر ماه 1401 در 514 کد رشته محل تحصیل در سطح 30 مرکز آموزش علمی کاربردی استان با تعداد 36700 نفر است تا افراد علاقمند به تحصیل بتوانند ثبت نام کنند.

 

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی افزود: حدود 20 هزار و 410 صندلی دانشگاه را برای علاقمندان دوره کاردانی و 16 هزار و 290 صندلی را برای پذیرش دانشجویان کارشناسی در مراکز آموزش علمی کاربردی استان با شهریه مناسب اماده کرده است تا دانش پذیران نظام آموزش علمی کاربردی با فراغ بال در رشته مورد علاقه خود مهارت آموزی و ادامه تحصیل دهند.

گفتنی است دانشگاه جامع علمی کاربردی، بزرگترین دانشگاه دولتی مهارت محور کشور، شرایط ادامه تحصیل علاقمندان را با کمترین هزینه در محیط دانشگاهی و محیط واقعی کار، فراهم آورده است.

علاقمندان ثبت نام در دوره های کارشناسی از یکم تیرماه و کاردانی از 13 تیرماه می توانند به سایت سنجش کشور به نشانی sanjesh.org و یا سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور به نشانی uast.ac.ir مراجعه کنند.

 

 

شبنم مقدم

فرهنگی

زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 18 03 46 - زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

دردیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی با مدیرکل اموزش و پرورش خراسان رضوی، زمینه های همکاری بررسی و بر تهیه تفاهم نامه ای در این باب تاکید شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام والمسلمین علی خیاط، رییس دانشگاه رضوی با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی دیدار و گفت و گو کرد.
در ابتدای این دیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی به معرفی دانشگاه، رشته های موجود، توانمندی‌ها و فارغ‌التحصیلان دانشگاه پرداخت.

وی در ادامه به دیدار تولیت محترم آستان قدس رضوی با وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و از ابراز تمایل وزیر در استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاه سخن گفت.

حجت السلام والمسلمین خیاط با اشاره به نقش بی بدیل آموزش و پرورش در تربیت نسل جوان انقلابی و معتقد، نسبت به زمینه های مختلف همکاری اعلام آمادگی کرد.

در ادامه سید امیر شوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و خوشامدگویی به همکاری با حوزه علمیه خراسان اشاره کرد و زمینه های همکاری را متعدد دانست.

وی در این دیدار به راه های جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه در آموزش و پرورش اشاره کرد و نیزاز معرفی دانشگاه به دانش آموزان نخبه و حضور دانش آموزان در دانشگاه و استفاده از ظرفیت دانشگاه و اعضای هیأت علمی در تدوین کتب درسی و تقویت بنیه دینی و اعتقادی دانش آموزان و معلمان و مدیران سخن گفت.

در پایان تصمیم بر آن شد که پیش نویس تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از سوی اداره کل تهیه و با اعمال نظرات دانشگاه نهایی شده و ضمن امضای طرفین اجرا و مبنای گسترش و ادامه همکاری ها قرار گیرد.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

فرهنگی

موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 44 14 - موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور در 3 بخش، ضمن کسب رتبه و موفقیت، مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی، تولیت آستان قدس رضوی، دکتر عبدالحمید طالبی، رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان حوزه فرهنگ و هنر در تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در حالی به پایان رسید که از دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سه بخش تقدیر شد.

در این دوره از جشنواره، 410 اثر از 16 کشور از جمله ایتالیا، پاکستان، ترکیه وغیره به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بر اساس داوری صورت گرفته، 39 اثر از سوی هیئت علمی داوری امتیازلازم برای قرار گرفتن در رتبه بندی برتر را کسب کردند.

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در بخش کتاب های چاپی با محوریت حرم و اماکن متبرکه با کتاب «مهندسی قرارداد اجاره موقوفات در سنجه اصل رعایت غبطه وقف» اثر محمدجواد فخر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سيدحسن وحدتي شبيري و عبدالرضا اصغري به رتبه دوم دست یافت.

این نهاد علمی فرهنگی که در زمینه نشر هم فعالیت دارد در بخش ناشران فعّال نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

در بخش بین‌الملل آثار نگارش یافته به زبان های زنده و پر مخاطب جهان (غیرفارسی) نیز از دانشگاه علوم اسلامی رضوی به خاطر چاپ کتاب «اعتقاد ما» به زبان فرانسوی تقدیر شد.
بر این اساس دانشگاه علوم اسلامی رضوی بیش از دیگر موسسات و نهاد های علمی در کسب رتبه و تقدیر به لحاظ شایستگی و فعالیت در زمینه نشرو کتاب موفقیت به دست آورده است.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

زیارت

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 41 52 - پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید شده است .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،جواد شاد ، مدیر حج و زیارت خراسان رضوی اعلام داشت :پیش ثبت نام پیاده روی اربعین از ١٠ تیر در سامانه سماح آغاز شده است و تا پایان وقت جمعه ۳۱ تیرماه حدود ۶۵ هزار نفر برای زیارت اربعین در استان خراسان رضوی پیش ثبت نام کرده اند. .

 

وی افزود:قرار بود پیش ثبت نام تا پایان تیرماه ادامه داشته باشد که بعلت درخواست های متقاضیان و شرط ثبت نام در سامانه برای عبور از مرز برای اربعین، این مهلت تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید  شده است .

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها